Creasoup

Farmaskop - İlaç ve Sağlık Profesyonellerinin Dergisi

16 Nisan 2012, Pazartesi 19:12

Roche Türkiye’den 32 ülkeyi içerisine alan bölgeye yönetici transferi

Roche İlaç Grubu, 1 Haziran 2012 tarihi itibariyle Güney Afrika Bölgesi Genel Müdürlüğü görevine Türkiye’den Burçak Erül’u atadı. Erül, yeni unvanıyla, Güney Afrika, Kenya, Nijerya, Namibya ve Malavi dâhil olmak 32 ülkeyi yönetecek.

Dünyanın lider ilaç şirketlerinden Roche, çalışanlarına şirket içi transferlerin yanı sıra yurt dışında da sunduğu kariyer imkânları ile dikkat çekiyor. Yeni atama ile son iki yılda Roche Türkiye’den yurtdışına atanan yönetici sayısı 15’i aştı. Burçak Erül’un transferi, Roche’un üst düzey atamalarının en son örneği oluşturuyor.

Burçak Erül yeni görevini, Türkiye’nin de bağlı olduğu Roche CEMAI (Orta ve Doğu Avrupa, Orta Asya, Orta Doğu, Afrika ve Hindistan) Bölgesi Başkanı Tuygan Göker’e bağlı olarak yürütecek.

Burçak Erül hakkında

1973 doğumlu Burçak Erül, Çukurova Üniversitesi İşletme Bölümü’nden mezun olduktan sonra yüksek lisans eğitimini Boston, ABD’de bulunan Suffolk Üniversitesi’nde tamamladı. Çalışma hayatına ABD’de Pfizer‘de başlayan Burçak Erül, 2007 yılından bu yana çalıştığı Roche bünyesinde sırasıyla, Pazarlama Müdürlüğü ve İş Birimi Müdürlüğü görevlerinde bulundu. Erül, 2011 yılından bu yana İş Birimi Direktörlüğü ve Yürütme Kurulu Üyeliği görevini sürdürüyordu.


SİZ DE YORUM YAPIN