Creasoup

Farmaskop - İlaç ve Sağlık Profesyonellerinin Dergisi

16 Nisan 2012, Pazartesi 18:58

3. Ulusal Evde Sağlık ve Bakım Kongresi İzmir’de gerçekleşti

Yerli ve yabancı birçok uzmanın bir araya gelerek evde bakım hizmetlerinin bugünü ve yarınını tartıştığı, küresel örneklerin paylaşıldığı “3. Ulusal Evde Sağlık ve Bakım Kongresi”, 12-14 Nisan tarihleri arasında İzmir’de gerçekleşti.

Kongre kapsamında düzenlenen kursta eğitmenlik yapan Evde Bakım Derneği Genel Sekreteri ve Senior Assist Evde Bakım Hizmetleri Genel Müdürü Aynur Dik, evde bakım hizmetleri ile ilgili sağlık çalışanlarına deneyimlerini aktardı. Evde sağlık ve bakım hizmetlerinin gelişmiş ülkelerde sağlık sisteminin önemli bir parçası olduğunu belirten Aynur Dik, Türkiye’de de hizmetin önem kazanmakta olduğunu söyledi. Kurs katılımcılarına evde bakım hizmetlerinde hizmet kabul ve red kriterleri, hizmet kabulü, planlanması, başlatılması ve sonlandırılması, evde bakım hizmetlerinde dokümantasyon, hizmetin denetimi, hasta ve çalışan güvenliği konularında bilgi paylaşımında bulundu.


SİZ DE YORUM YAPIN

Önceki yazıyı okuyun:
Anadolu Sigorta’dan Anneler Günü’ne özel sağlık sigortası

Kampanya ile 40 yaş ve üstü kadın sigortalıların yaptıracakları kontrol amaçlı mamografi ve meme ultrasonografi giderleri, bir kereye mahsus olmak...

Kapat