Creasoup

Farmaskop - İlaç ve Sağlık Profesyonellerinin Dergisi

13 Mart 2012, Salı 18:02

Roche, Tıp Bayramı kapsamında UNICEF’e verdiği desteği sürdürüyor

Yürüttüğü sosyal sorumluluk faaliyetleriyle toplum üzerinde sürdürülebilir bir etki yaratmayı amaçlayan Roche Türkiye, 14 Mart Tıp Bayramı vesilesiyle 7 yıldır UNICEF Türkiye Milli Komitesi’ne destek veriyor. Roche Türkiye, bu yıl her çocuğun resim yapabileceği ve resim yapmanın yaratıcılığı geliştireceği düşüncesiyle “Geleceği hayal et!” Resim Festivali düzenledi. Resim Festivali’ne katılan Roche çalışanlarının 3-10 yaş arasındaki çocukları, “Dostluk”, “Barış” ve “Temiz Bir Dünya” temalarıyla, hayallerini resmettiler. 49 çocuğun birbirinden güzel resimlerle katıldığı festivaldeki çalışmalar, 2013 yeni yıl tebrik kartlarında yer alacak.

Roche Türkiye Merkez Ofis’inde düzenlenen törende, Resim Festivali’ne katılarak UNICEF’e destek olan tüm çocuklara ödülleri verildi. Törene çocukların yanı sıra UNICEF Türkiye Milli Komitesi Genel Müdürü Alanor Olalı, UNICEF İyi Niyet Elçisi Tayfun Talipoğlu ve Roche Türkiye Genel Müdürü Süha Taşpolatoğlu katıldı. Süha Taşpolatoğlu, UNICEF’in anaokuluna giden çocuk sayısını artırmak için yürüttüğü projeye katkı sağlamak için Alanor Olalı’ya bağış çeki sundu. Törenin ardından yarışmaya katılan çocukların çalışmalarından oluşan resim sergisi ziyarete açıldı.

Roche'tan UNICEF'e bağış çeki

Roche, UNICEF’e güç veriyor

UNICEF Türkiye Milli Komitesi Genel Müdürü Alanor Olalı, Roche Türkiye ile 7 yıldır çok verimli bir işbirliği yapmanın mutluluğunu yaşadıklarını belirterek,

“Roche’un her geçen gün büyüyen desteği çalışmalarımıza güç veriyor, çocuklarımız için hayati öneme sahip projeleri gerçekleştirmeyi mümkün kılıyor. Roche çalışanlarının çocuklarının resimleri ise hem yeni yıl kartı olarak, hem moral destek sağlayarak bizi mutlu ediyor.”

dedi.

Geleceğe yatırıma devam edeceğiz

Roche Türkiye Genel Müdürü Süha Taşpolatoğlu ise, Roche olarak sağlıklı toplumların, sağlıklı ve bilinçli çocuklarla oluşacağına inandıklarını belirterek şunları söyledi:

“Kararlılıkla sürdürdüğümüz sosyal sorumluluk faaliyetlerimiz sonucunda yarattığımız toplumsal değeri görmek, bizi onurlandırıyor. Gelecekte sağlıklı ve bilinçli bir toplum oluşturmanın en önemli unsurunun eğitim olduğunu hepimiz biliyoruz ve bu doğrultuda UNICEF ile birlikte çalışmanın en doğru tercihlerden biri olduğuna inanıyoruz. Tıp Bayramı kapsamında işbirliğimizin 7’nci yılında, UNICEF’in daha çok çocuğun anaokullarından faydalanmasını hayata geçirilen kampanyasına destek vermenin mutluluğunu yaşıyoruz. Ayrıca bu vesile ile değerli hekimlerimizin ve tüm sağlık çalışanlarının 14 Mart Tıp Bayramı’nı kutluyoruz.”


SİZ DE YORUM YAPIN

Önceki yazıyı okuyun:
İnternet üzerinden hasta kabulünün zorlukları, ev merkezli klinik denemelerin hızını kesiyor

Pfizer, hastalara internet üzerinden ulaşmada yaşanan zorlukların, geçtiğimiz yıl başlatılan ev merkezli denemede karşılaşılan en büyük problem olduğunu söylüyor.

Kapat