Creasoup

Farmaskop - İlaç ve Sağlık Profesyonellerinin Dergisi

2 Temmuz 2014, Çarşamba 14:02

Roche, kanser ilaçları geliştiren Seragon’u satın alıyor

Roche’dan  Çarşamba günü yapılan açıklamada şirketin San Diego merkezli meme kanseri ilaçlarının geliştirilmesi üzerine faaliyet gösteren bir şirketin satın alınması için 725 milyon dolar nakit ödeyebileceği belirtildi. Satın alma işleminin gerçekleşmesi halinde onkoloji devinin potansiyel ürün yelpazesine yenileri eklenmiş olacak.

Basel merkezli Roche Genentech biriminin, ilk aşamadaki meme kanseri tedavisinde kullanılan bir ilacı da portföyünde barındıran Seragon Pharmaceuticals Inc.’i almak üzere anlaşmaya varıldığını açıkladı. 

Seragon, östrojen reseptör azaltıcı olarak adlandırılan bir ilaç sınıfı üzerine çalışmalar yürütüyor. Meme kanserinin ilerlemesi yüzde 60 oranında östrojene bağlı olarak seyrediyor.

Genentech birimi sayesinde Roche kendini onkoloji tedavilerinde lider konumuna yükseltti. Üçüncü çeyrekte tamamlanması beklenen anlaşmanın regülatörler tarafından onaylanması gerekiyor.


SİZ DE YORUM YAPIN

Önceki yazıyı okuyun:
Ünlü CEO gırtlak kanseri

ABD'nin dev bankalarından JPMorgan'ın CEO'su Jamie Dimon gırtlak kanserine yakalandı. ABD'nin en büyük yatırım bankalarından JPMorgan CEO'su Jamie Dimon gırtlak...

Kapat