Creasoup

Farmaskop - İlaç ve Sağlık Profesyonellerinin Dergisi

17 Eylül 2013, Salı 10:21

Roche, Dow Jones 5. kez sürdürülebilirlik lideri seçildi

Roche, Dow Jones Sürdürülebilirlik Endeksi’nde (DJSI) ekonomik, sosyal ve çevresel performansın derinlemesine analizi temelinde, ”İlaç, Biyoteknoloji ve Yaşam Bilimleri” endüstrisi alanında sürdürülebilirlik açısından,  üst üste beşinci yıl “sektör lideri” seçildi. Dow Jones Sürdürülebilirlik Endeksi, sürdürülebilirlikle ilgili konuları portföylerine entegre eden yatırımcılar için gösterge görevi gören en önemli uluslararası endeks olarak kabul ediliyor.

Roche Grubu CEO’su Severin Schwan, konuyla ilgili yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Kendi grubumuzda dünya çapında en sürdürülebilir şirket seçilmekten gurur duyuyoruz. Yeni ilaçlar ve tanı araçları geliştirerek hastalara ve topluma yardımcı olmamıza katkı sağlayan iş yapış biçimimizi bundan sonra da devam ettireceğiz. Günümüzdeki zorlukların birçoğu, paydaşların birlikte çalışması ve dünya çapında sağlık hizmetlerine erişimin artırılması gibi yeni iş yapma yolları bulunmasını gerektiriyor. Endüstri ve toplumun sürdürülebilir şekilde fayda sağladığı bir strateji benimsediğimizde başarılı olabileceğimizi biliyoruz” .

Bu yılki Dow Jones Sürdürülebilirlik Endeksi değerlendirmesi; Roche’un özellikle de değer yaratan yeni tıbbi ürünler geliştirmesi kabiliyetini içeren inovasyonu, , tedarik zinciri yönetimini ve paydaşları ile ilişkilerini nasıl yönettiğine vurgu yaptı.  Roche, yetenek yönetimi ve geleceğin liderlerini geliştirmeye yönelik programları ve müşteri ilişkileri yönetimi konularında en yüksek puanları aldı. Ayrıca Roche, pazarlama uygulamaları, insan hakları, çevresel raporlama ve sağlık sonuçlarını iyileştirmeye katkı alanlarında da yüksek puanlar elde etti.

Roche 2009 yılında, beş yıllık kurumsal hedeflerini belirlemiş ve ilerleme durumunu ölçmek için “Temel Performans Göstergeleri”ni kullanmıştı. Bunlar arasında Roche, 2014 yılı sonuna kadar kilit pozisyonlardaki kadın çalışanların yüzdesini en az % 50 artırma hedefinin yanı sıra, enerji tüketimini % 10 azaltmak ve enerji verimliliğini de % 10 artırmak şeklinde enerji verimliliği hedefleri de belirlemişti. Roche, bu ve benzer hedeflerine ulaşacak şekilde çalışmalarını sürdürüyor.


SİZ DE YORUM YAPIN

Önceki yazıyı okuyun:
Bilinçsiz antibiyotik tüketimi kan zehirlenmesine neden oluyor

Türkiye’de bir yılda 160 milyon kutu antibiyotik tüketiliyor. Uzmanlar, gereksiz antibiyotik kullanımının insan vücudunu savunmasız bırakarak, birçok hastalığa sebep olduğunu...

Kapat