Creasoup

Farmaskop - İlaç ve Sağlık Profesyonellerinin Dergisi

17 Haziran 2011, Cuma 20:20

Roche çalışanları “Roche Çocuklar İçin Yürüyor” projesi için İstiklal Caddesi’ndeydi

Roche İlaç Grubu’nun Türkiye’de iki ayrı şirketi olan Roche İlaç ve Roche Diagnostik çalışanları, 16 Haziran’da İstiklal Caddesi’nde anlamlı bir kampanya için yürüdü. Roche Türkiye’nin 100 çalışanı, 2003 yılından beri dünya çapında gönüllü Roche çalışanlarının katılımı ile hayata geçirilen “Roche Çocuklar İçin Yürüyor” projesine destek olmak için bu yıl ikinci kez, İstiklal Caddesi’nde yardıma muhtaç çocuklara destek olmak için yürüdüler.

Roche Türkiye İlaç ve Diagnostik çalışanları, geçen sene gerçekleştirdikleri yürüyüş kapsamında topladıkları yardımlar ile UNICEF Türkiye’nin, “Her çocuğun yaşama en iyi şekilde başlama hakkı var” kampanyasına bağışta bulundular. “Roche Çocuklar İçin Yürüyor” projesi kapsamında, Türkiye’den toplanan yardımların yarısının bağışlandığı “Her çocuğun yaşama en iyi şekilde başlama hakkı var” kampanyası ile ülkemizin en ihtiyaç duyulan yörelerinde inşaatı bitmemiş anaokullarının hizmete girmesine katkı sağlandı. Roche İlaç ve Roche Diagnostik’in de kurumsal katkılarıyla destek verdiği fon ile UNICEF aracılığıyla Eskişehir’de açılan Lamia Dayanç Anaokulu’nun teçhizatı ve düzenlemesinin tamamlanmasına destek olundu.

Galatasaray Lisesi’nden Taksim Meydanı’na kadar UNICEF Türkiye yetkilileri ve Roche çalışanlarının katılımı ile gerçekleştirilen yürüyüş kapsamında toplanan bağışlar, hem Türkiye’de hem Afrika’da ihtiyacı olan çocuklara aydınlık bir gelecek sunmak için önem taşıyor.


SİZ DE YORUM YAPIN

Önceki yazıyı okuyun:
Abdi İbrahim, “Avrupa İş Ödülleri” için yarışacak

Abdi İbrahim, her yıl Avrupa İş Komitesi tarafından düzenlenen "Avrupa İş Ödülleri"nde bu yıl Türkiye'yi temsil edecek 25 firmadan biri...

Kapat