Creasoup

Farmaskop - İlaç ve Sağlık Profesyonellerinin Dergisi

30 Mart 2011, Çarşamba 16:25

Rhea satın aldı, Dentistanbul’da yeni dönem başladı

Rhea Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığı’nın, Türkiye’nin ilk özel diş hastanesi Dentistanbul’u satın alma süreci ve gelecek dönem büyüme stratejileri İstanbul’da düzenlenen bir toplantıyla açıklandı. Toplantıya Rhea Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığı’nı temsilen katılan, Dentistanbul Yönetim Kurulu Başkanı Memet Yazıcı, “Dentistanbul ile sağlık alanındaki yatırımlarının daha da güçlendiğini” vurguladı.

1 yılda 4 milyon TL yatırım daha yapacak Rhea Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığı’nı temsilen toplantıya katılan Dentistanbul Yönetim Kurulu Başkanı Memet Yazıcı, Rhea’nın Dentistanbul’a 5 ayda 1 milyon TL yatırım yaptığını belirterek Rhea’nın teknoloji, iş hizmetleri, çevre, lojistik ve sağlık alanlarında yatırımlarını sürdüreceğini söyledi. Önümüzdeki bir yıl içinde Dentistanbul’a 4 milyon TL daha yatırım yapmayı planladıklarını bildiren Yazıcı, ağız ve diş sağlığında sektör lideri olan Dentistanbul’un, bu konumunu güçlendirerek sürdüreceklerini ve sağlıktaki grup iş hacmini % 60 ila % 80 oranında arttırarak büyümeyi planladıklarını anlattı.

Sağlık yatırımlarında dal hastaneleri önemli Dentistanbul Yönetim Kurulu Başkanı Memet Yazıcı, Dentistanbul’u uzun yıllardır izlediklerini belirterek Rhea yatırımlarının Türkiye’nin büyümekte olan şirketlerini ve sektörlerini temsil ettiğine dikkat çekti. Sağlık sektörünün de yakından izlenmesi gerektiğini söyleyen Yazıcı, Rhea’nın sağlık sektörüne yatırım yaparken uzmanlığa önem verdiğini belirtti. “Dal hastanelerine önem veriyoruz çünkü dal hastanesi demek belli bir alanda aynı çatı altında her hizmeti bulabilmek demek. Ancak bu dalların içerisinde toplumumuzun ihtiyaçlarını da göz önüne aldığımızda, büyümeye en aç olan ve bizce en çok ihtiyaç duyulan branş ağız ve diş sağlığı” diyen Dentistanbul Yönetim Kurulu Başkanı Yazıcı, Rhea olarak bu nedenle Dentistanbul’a yatırım yaptıklarını söyledi.

Büyüme stratejisinde yeni klinikler kadar işbirlikleri de önemli Dentistanbul Genel Müdürü Dt. Gökhan Yüksel de büyüme stratejisinin iki bacaklı olacağına dikkat çekerek “Bir yandan kendi polikliniklerimizi açacağız, diğer yandan da halen kurulu ağız ve diş sağlığı poliklinikleriyle ortaklıklar yapmak istiyoruz” dedi. Dt. Gökhan Yüksel, bu polikliniklerde Dentistanbul tarafından uluslararası ağız ve diş sağlığı protokolleri baz alınarak oluşturulan klinik süreçleri uygulayacaklarını belirterek, polikliniklerle hem bilgi birikimini paylaşacaklarını hem de satın alma, işletme yönetimi gibi idari yükleri onların üzerinden alarak, o polikliniklerin sahibi dişhekimlerinin hastalarıyla daha fazla ilgilenmelerine fırsat yaratacaklarını belirtti.

Kapılarımızı SGK’lılara açmak istiyoruz Bunlara ek olarak, Türk Dişhekimleri Birliği verilerine göre kişi başı yıllık diş muayenesi oranının Türkiye’de yalnızca 0.9 iken AB ülkeleri ortalamasının yılda 5 kez olduğuna dikkat çeken Dt. Gökhan Yüksel, Dentistanbul’un sahip olduğu, işlettiği Diş Hastanesi ve Ağız Diş Sağlığı Polikliniklerinin kapılarını da SGK’lılara açmak istediklerini söyledi.
 


SİZ DE YORUM YAPIN

Önceki yazıyı okuyun:
Ünlü isimler Otizmli çocuklar yararına bir araya geliyor

Otizim hastalığında erken tanı ve bilinçlendirme projeleri kapsamında, toplumda farkındalık yaratmak amacıyla 31 Mart Perşembe günü saat 19.00'da otizimli genç...

Kapat