Creasoup

Farmaskop - İlaç ve Sağlık Profesyonellerinin Dergisi

30 Mart 2011, Çarşamba 16:21

Ünlü isimler Otizmli çocuklar yararına bir araya geliyor

Dünya Otizm Farkındalık Ayı’nda İstanbul, adından uzun süre söz ettirecek bir etkinliğe ev sahipliği yapıyor. Aralarında, Kurtlar Vadisi dizisi ile büyük çıkış yakalayan Pana Film Yönetim Kurulu üyeleri, ünlü akademisyen, psikolog ve yazar Üstün Dökmen, Kadın Sığınma Evleri kurucusu Serpil Tamur, Türkiye’nin ilk yetenek keşfi ve yönetimi ajansının Kurucu Ortağı ve Yöneticisi olan Gaye Sökmen ve listeleri alt üst eden ’Kadınlar Sağdan Erkekler Soldan’ kitabının yazarı Aşkım Kapışmak’ın da bulunacağı pek çok ünlü isim gecede yer alarak otizimli çocuklara destek verecek.

Jale Sezgin Sanat Merkezi tarafından düzenlenen bu anlamlı gecenin sunuculuğu, Davranış Bilimleri ve İletişim Uzmanı ünlü yazar Aşkım Kapışmak tarafından gönüllü olarak gerçekleştirilecek ve gece boyunca Otizm farkındalığının altı çizilecek. Yine Aşkım Kapışmak’ın sunuculuğunu yapacağı açık arttırmada engelli öğrencilerin el sanatları sergisindeki ürünler satılacak ve geceden elde edilen tüm gelir otizmli ve özel eğitim gerektiren çocuk ve gençler için verilecek eğitim burslarında kullanılacak.

Çocuklarımızın ve gençlerimizin yeteneklerini eğitim ile ortaya çıkarabilmekte sanatın ne kadar büyük rol oynadığının gösterileceği gece 31 Mart Perşembe akşamı saat 19:00’da Ataköy Yunus Emre Kültür ve Sanat Merkezi’nde gerçekleşecek.

 


SİZ DE YORUM YAPIN

Önceki yazıyı okuyun:
2010 Yılı Eczacılık Ürünleri İhracat Şampiyonu: Sandoz

Türk ilaç sektörünün önde gelen şirketlerinden Sandoz, T.C. Başbakanlık Dış Ticaret Müsteşarlığı İstanbul Kimyevi Maddeler ve Mamülleri İhracatçıları Birlikleri'nden (İMMİB)...

Kapat