Creasoup

Farmaskop - İlaç ve Sağlık Profesyonellerinin Dergisi

10 Haziran 2011, Cuma 18:21

Prof.Dr. Nuri Özgirgin “İşitme Engellilere Hizmet” ödülünü aldı

Orta Doğu Otoloryngoloji Akademisi tarafından Dubai’de bu yıl sekizincisi düzenlenen Ortadoğu Ülkeleri KBB konferansında Prof.Dr.Nuri Özgirgin, tüm Dünya ve özellikle Akdeniz ve Ortadoğu Ülkeleri bölgesinde kulak cerrahlarının eğitimine vermiş olduğu destek, dünya literatürüne editörlüğünü yaptığı bilimsel dergi ve çeşitli ülkelerde vermiş olduğu konferanslarla yaptığı katkılar nedeni ile işitme engelli hastalara hizmet ödülüne layık görüldü.

Daha önce 2006 yılında İran’dan Prof. Danishi ve Prof Farhadi, 2007’de Ürdün’den Kraliçe ALIA İşitme ve Konuşma Kuruluşu, 2008’de Suudi Arabistan’dan Jeddah Konuşma ve İşitme Kuruluşu, 2009’da Katar’dan Dr. Ahmed Handoussa ve 2010’da Suriye’den Jamal Kassouma aynı ödüle layık görülmüştü.

Bayındır Hastaneleri KBB Bölüm Başkanlığı görevinin yanı sıra Uluslararası Kulak Cerrahisi ve Bilim Derneği Başkanlığı ve Journal of International Advanced Otology editörlüğü görevini yürüten Pr.Dr. Nuri Özgirgin

“Söz konusu ödüle layık görülmem nedeni ile çok mutlu oldum. Uluslararası düzeyde kulak hastalıklarına yönelik araştırmaların motivasyonu, hastalıkların tedavisinin standardizasyonu ve kulak hekimlerinin eğitim seviyelerinin yükseltimesine yönelik çalışmalarım 1998 yılında başladı. Geçen 13 yılda özellikle Akdeniz Ülkeleri olmak üzere tüm Dünyaya bu konuda hizmet verebilmek için büyük çaba gösterdim. Çabalarımın bu şekilde değerlendirilmiş olmasından dolayı çok mutluyum”

dedi.


SİZ DE YORUM YAPIN

Önceki yazıyı okuyun:
Abdi İbrahim Koreli şirketler ile Ar-Ge’ye odaklandı

Abdi İbrahim, 8-9 Haziran 2011 tarihlerinde Güney Kore'nin başkenti Seul'de düzenlenen Global Bio & Medical Forum'da ikinci kez yerini aldı.

Kapat