Creasoup

Farmaskop - İlaç ve Sağlık Profesyonellerinin Dergisi

10 Haziran 2011, Cuma 18:01

Abdi İbrahim Koreli şirketler ile Ar-Ge’ye odaklandı

Abdi İbrahim, ilaç ve sağlık sektöründe faaliyet gösteren dünya şirketleriyle Güney Koreli şirketler arasındaki işbirliği ve iş hacminin geliştirilmesi amacıyla organize edilen Global Bio & Medical Forum’da bu yıl ikinci kez yerini aldı.

Her yıl ilaç, biyoteknoloji ve medikal malzeme alanında çalışan kanaat önderlerini ve işadamlarını bir araya getiren Global Bio & Medical Forum, Güney Koreli araştırma merkezlerini ve danışmanlık şirketlerini, global firmalarla buluşturuyor. İlaç sektörünün en önemli önceliklerinden Ar-Ge konusunun ele alındığı forumda, üst düzey yöneticiler görüş alışverişinde bulunuyor.

2010 yılında 33 farklı ülkeden, içlerinde Abdi İbrahim’in de içinde bulunduğu 130 şirketi temsilen 159 katılımcının yer aldığı foruma bu yıl dünyanın dört bir yanından 500 civarında şirket katıldı. Bioscience ve Ar-Ge konusunda dünyanın önde gelen ülkeleri arasında yer alan Güney Kore’de faaliyet gösteren 284 şirketten 498 temsilci rekor bir katılımla forumda yer aldı. Global iş fırsatları üzerine değerlendirme ve görüş alışverişlerinin yapıldığı Global Bio & Medical Forum’da, 227 şirket işbirliği amacıyla 736 birebir görüşmeye katılırken, forum sonunda toplam 28 milyon dolarlık iş anlaşması imzalandı.

Türkiye’nin akredite olmuş ilk Ar-Ge merkezini kuran Türkiye ilaç sektörünün lideri Abdi İbrahim, ilaç, biyoteknoloji ve medikal malzeme sektörlerinden 500’e yakın şirketi bir araya getiren Global Bio & Medical Forum’a katılarak, değerli işbirlikleri kurmayı ve know-how paylaşımını hedefledi. Forumda Abdi İbrahim’i İş Geliştirme Direktörlüğü yetkilileri temsil etti. İki gün boyunca 14 toplantıya katılarak global arenadaki üst düzey şirketlerin temsilcileriyle bir araya gelen Abdi İbrahim, ileriki dönem için önemli girişimlere imza atmak adına uluslararası işbirlikleri için ilk adımı attı.


SİZ DE YORUM YAPIN

Önceki yazıyı okuyun:
Vemurafenib, BRAF V600 mutasyonu bulunan melanom hastalarında sağkalımı artırıyor

Roche, bir Faz III çalışması ile, kemoterapiye kıyasla, vemurafenib'in tedavi edilmemiş BRAF V600 mutasyon-pozitif metastatik melanom hastalarında genel sağkalımda (OS)...

Kapat