Creasoup

Farmaskop - İlaç ve Sağlık Profesyonellerinin Dergisi

9 Aralık 2011, Cuma 19:02

Prof. Dr. Füzün: Başbakan’dan alınan polipler zararsız çıktı

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın geçirdiği operasyonu gerçekleştiren ekipte yer alan Dokuz Eylül Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Füzün, egedesonsoz.com internet sitesine yaptığı açıklamada, Başbakan’ın bağırsaklarından çıkarılan poliplerin iyi huylu olduklarının tespit edildiğini belirtti. Prof. Dr. Füzün,

“Kolon ve rektum uzmanı olarak ben de ameliyatta yer aldım. Ameliyattan sonra sonuçlara baktık, inceledik. Yapılan spekülasyonları biliyoruz. Ama Başbakan Erdoğan kesinlikle kanser değil. Çıkartılan polipler iyi huyluydu”

dedi.

Rutin kontroller sonrasında poliplerin tespit edilmesi üzerine Başbakan’ın kendisini aradığını belirten Prof. Dr. Füzün,

“Kendisine operasyonla ilgili bilgi verdim. Açık ameliyat konusunda Türkiye’de bilinen birisi olduğumu, fakat bu ameliyatın kapalı olarak da gerçekleştirilebileceğini söyledim. Başbakanımıza ameliyatı gerçekleştiren Prof. Dr. Dursun Buğra hocamızı önerdim”

diye konuştu. Ameliyatın üç saat sürdüğünü belirten Prof. Dr. Füzün, çıkarılan poliplerin iri, fakat zararsız olduklarını sözlerine ekledi.


SİZ DE YORUM YAPIN