Creasoup

Farmaskop - İlaç ve Sağlık Profesyonellerinin Dergisi

9 Aralık 2011, Cuma 17:48

Microsoft ve General Electric, sağlık uygulamaları platformu için ortaklık kurdu

Ortaklık sonucunda ortaya çıkacak şirket ile iki firma sağlık uygulamalarının geliştirilebilmesi için Windows benzeri bir platform oluşturmayı planlıyorlar. Ortaya konacak platform ile uygulama geliştiricilerin dağınık bir yapıda ulaşabildikleri kaynakların ve araçların bir araya getirilmesi, standardize edilmesi ve uygulama geliştirme süreçlerinin daha zahmetsiz bir hale getirilerek hızlandırılması amaçlanıyor.

New York Times tarafından yapılan haberde ortaklık sonucu hayat bulacak yeni şirketin Washington’da, Microsoft Genel Merkezi’ne yakın bir lokasyonda konumlandırılmasının planlandığı belirtiliyor. Haberde ayrıca şirketin 750 kadar personel istihdam edeceği bilgisine yer veriliyor.

Yeni şirketin öncelikli olarak ABD’de sağlık sisteminin büyük oyuncularını –büyük hastane grupları ve doktor organizasyonlarını- hedef alması planlanıyor. Habere göre, platformun oluşturulmasında Microsoft tarafından geliştirilen kurumsal elektronik medikal kayıt yazılımı Amalga’dan ve General Electric tarafından geliştirilen klinik enformasyon yazılımı Qualibria’dan yararlanılacak. Haberde ayrıca, yeni şirketin uygulama geliştiriciler için tasarlanan araçları gelecek yıl kullanıma sunacağı da belirtiliyor.


SİZ DE YORUM YAPIN

Önceki yazıyı okuyun:
AstraZeneca Çin’li eşdeğer ilaç üreticisi Guangdong BeiKang Pharmaceutical’ı satın aldı

Enjekte edilebilen eşdeğer antibiyotik ürünleri üreticisi Guangdong BeiKang Pharmaceutical'ı satın almasının ardından AstraZeneca, Çin'de Pfizer'in ardından 2. sıraya yükseldi.

Kapat