Creasoup

Farmaskop - İlaç ve Sağlık Profesyonellerinin Dergisi

9 Aralık 2011, Cuma 16:48

AstraZeneca Çin’li eşdeğer ilaç üreticisi Guangdong BeiKang Pharmaceutical’ı satın aldı

İngiltere’nin en büyük ikinci ilaç firması AstraZenca, Perşembe günü yaptığı basın açıklaması ile Çin’li enjekte edilebilen eşdeğer antibiyotik ürünleri üreticisi Guangdong BeiKang Pharmaceutical’ı satın aldığını duyurdu. Duyuruda, satın alma sırasında Guangdong BeiKang Pharmaceutical’a ödenen bedel açıklanmazken, anlaşmanın 2012’nin ilk çeyreğinde sonuçlanacağı belirtildi.

Reuters’in haberinde, Guangdong BeiKang Pharmaceutical’ın AstraZeneca markalı ürünler üreteceği ve satın almanın ardından AstraZeneca’nın, Çin’de Pfizer’in ardından 2. sıraya yükseldiği belirtildi.

Haberde, daha önce GlaxoSmithKline, Sanofi ve Pfizer tarafından büyük yatırımların gerçekleştirildiği Çin konusunda AstraZeneca’nın bugüne kadar çekimser kaldığı belirtildi. AstraZeneca’nın gelişmekte olan pazarlardaki satışlarının toplam satışlarına oranının 2014 itibari ile %17’den %24 çıkmasını beklediği ifade edildi.


SİZ DE YORUM YAPIN

Önceki yazıyı okuyun:
Sağlık sektörü “1. Hasta İlişkileri Zirvesi”nde buluştu

Bausch + Lomb Türkiye ve Orta Doğu Medikal Müdürü Dr. Burkay Adalığ, 22 Kasım'da düzenlenen toplantıda, sosyal medya ve hasta...

Kapat