Creasoup

Farmaskop - İlaç ve Sağlık Profesyonellerinin Dergisi

17 Nisan 2012, Salı 20:36

Pfizer’den LinkedIn’e özel kariyer platformu

Türkiye’nin ilk sanal kariyer platformu olan “Pfizer’de Gelecek Var”ı iki yıl önce hayata geçiren Pfizer Türkiye, LinkedIn Gelecek Var Exclusive projesi ile LinkedIn üzerinde de gençlerin profesyonel amaçlı etkileşimini artırmayı ve bilgi paylaşımı yoluyla kişisel gelişimlerine destek olmayı amaçlıyor. Türkiye’nin sosyal medyada yer alan ilk ilaç şirketi, Pfizer Türkiye ve Pfizer Kariyer Facebook sayfaları, Twitter ve www.gelecek-var.com gibi pek çok kanal yoluyla sosyal mecraları etkin bir şekilde kullanıyor. LinkedIn’in dünya üzerinde 135 milyonu, Türkiye’de ise 1 milyonu aşkın üyesi bulunuyor.

Projeyle, “Pfizer’de Gelecek Var” e-kariyer aktivitesine bugüne kadar katılan yaklaşık 15 bin genç arasından seçilen aktif üyeler LinkedIn üzerinde bir araya gelecek. LinkedIn platformunda uzun zamandır yer alan ve platformu aktif bir şekilde işe alım süreçlerine dahil eden şirketin hedefi “Pfizer’de Gelecek Var” projesine paralel olarak LinkedIn yoluyla da üniversite öğrencilerine profesyonel içerikler sunarak kariyerlerine fayda sağlamak. Gençlerin sosyal medyaya yatkınlığını temel alan proje, sektörel bilgi paylaşımlarından kitap önerilerine, videolardan makalelere birçok farklı içerik üzerinden üniversite öğrencileri arasındaki etkileşimi artıracak ve kişisel gelişimlerine katkıda bulunacak. Ayrıca Pfizer ile ilgili içerikler öğrencilere ilaç sektöründe kendilerini nasıl iş fırsatlarının beklediği konusunda fikir vermeyi hedefliyor. “LinkedIn Gelecek Var Exclusive”, geleceğini Türkiye’nin en büyük ve toplum açısından en önem taşıyan sektörlerinden biri olan sağlık sektöründe inşa etmek isteyenleri Pfizer ile tanıştırmayı ve geleceğin profesyonellerine ve yönetici adaylarına kariyer yolculuklarında rehber olmayı hedefliyor.

Özgür Koyuncu, PfizerPfizer Türkiye İnsan Kaynakları Müdürü Özgür Koyuncu projeyi şöyle anlatıyor:

“Proje ile etkileşimi yüksek, çok çeşitli konuların tartışılacağı, fikir alışverişlerinin yapılacağı, bilgilerin paylaşılacağı özel bir grup oluşturuyoruz. Yıl içerisinde süreklilik gösterecek bu proje ile öğrenciler kariyer yolculuklarını planlarken keyifli ve öğretici bir sürece tanıklık etmiş olacaklar. ‘LinkedIn Gelecek Var Exclusive’ hizmetleri dahilinde blog, video, kaynak site paylaşımı, sosyal medya uygulamaları, kitap önerileri, makale paylaşımları, sosyal sorumluluk projeleri ile ilgili haberler, Pfizer Türkiye’den haberler ve yöneticilerimizden özel sunumlara kadar pek çok zengin içerik yer alacak. Bu içeriklerden üniversite öğrencisi gençlerimizin en üst düzeyde faydalanmalarını arzu ediyor ve kişisel gelişimlerine katkıda bulunmayı hedefliyoruz.”


SİZ DE YORUM YAPIN

Önceki yazıyı okuyun:
Medical Park, Cenevre Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi ile bilimsel iş birliğine imza attı

Kendi geliştirdiği 14 teknikle dünya tıp literatürüne giren Ordinaryüs Prof. Dr. Afksendiyos Kalangos bu iş birliğinin ilk adımı olarak bir...

Kapat