Creasoup

Farmaskop - İlaç ve Sağlık Profesyonellerinin Dergisi

27 Haziran 2011, Pazartesi 13:45

“Pfizer’de Gelecek Var”da kazananlar belli oldu

Kariyerlerini planlama sürecindeki gençlere destek olmak amacıyla düzenlenen, ülkemizin ilk e-kariyer etkinliği "Pfizer’de Gelecek Var"da kazananlar belli oldu. Pfizer’de Gelecek Var 5 Kasım 2010–15 Haziran 2011 tarihleri arasında gelecek-var.com adresinde farklı üniversite ve kurumlardan 14 bin genci bir araya getirdi. Sanal kampüste hayata geçirilen etkinlikte, pazarlama vaka yarışması Marketing E-xpediton’a katılan gençler, kariyerlerini değiştirecek fırsatlar elde etme şansı yakaladı.

Gençler, ilaç pazarına özel olarak geliştirilen ve gerçek bir pazarlama deneyimi sunan Marketing E-xpedition vaka yarışmasına 2-6 kişilik takımlar halinde katıldılar. Takımlar pazar, rekabet, ekonomi gibi tüm dış dinamikleri göz önüne alarak, ilaç sektöründe çalışan bir ürün müdürü gibi pazarlama planları hazırladılar. Simülasyon yarışmasında rakip hareketleri, gerçek pazardakine benzer şekilde katılımcı takımların pazar paylarını, satışlarını ve planlarının getireceği sonucu etkiledi. Yarışmanın son etabında kendi pazarlarının birincisi olan takımlar belirlendi.

Aralık 2010-Mayıs 2011 tarihleri arasında gerçekleştirilen Marketing E-xpedition vaka yarışmasında ilk 10 sırada yer alan takımlar geçtiğimiz haftalarda final simülasyon etabında yarışmak üzere Pfizer Merkez ofisinde bir araya geldi. Pfizer pazarlama yöneticilerinin izleyici olarak katıldıkları oturumda yeteneklerini ortaya koyarak rekabet ettiler. Simülasyonda ilk 3’e giren takımlardaki 12 genç 16 Haziran’da yeniden Pfizer Merkez ofisine davet edilerek Pfizer tanıtımı ve üretim tesisi gezisinin ardından Pfizer Genel Müdürü ve üst yönetim ekibiyle tanıştı. 1. ve 2. olan takımların toplam 4 üyesi ise Pfizer’de 3 ay boyunca part-time çalışma fırsatı yakaladı. İlk 3 takımın üyeleri İstanbul Teknik, İstanbul, Boğaziçi ve Eskişehir Osmangazi Üniversitelerinden.

Pfizer - Gelecek Var - Marketing Expedition

İsteyen herkesin ücretsiz olarak katılabildiği "Pfizer’de Gelecek Var" etkinliğinde gençler; binaları, bahçesi, eğitmenleri ile gerçeğinden farksız bir kampüste karşılanıyor. Gençler bu kampüste diledikleri zaman bir amfiye girip Pfizer üst düzey yöneticilerinin sunumlarını izleyebiliyor ya da kampüs meydanındaki stantlara uğrayarak farklı pozisyonlarda çalışan Pfizer’lilerden işlerinin detaylarını öğrenebiliyorlar. Oluşturulan sanal sınıflarda ise, kariyerlerini planlarken ufuklarını açacak, iş arama sürecinde ihtiyaç duydukları becerileri geliştirecek ve farklı bakış açıları kazanmalarına yardımcı olacak eğitim programlarına katılabiliyorlar.


SİZ DE YORUM YAPIN

Önceki yazıyı okuyun:
Koç Üniversitesi Tıp Fakültesi’nin temelleri yakında atılıyor

Koç Üniversitesi 2011 mezuniyet töreninde öğrencilere seslenen Rahmi Koç, Tıp Fakültesi için gerekli izinlerin alındığını ve mimari firmanın seçiminin tamamlandığını...

Kapat