Creasoup

Farmaskop - İlaç ve Sağlık Profesyonellerinin Dergisi

27 Haziran 2011, Pazartesi 13:20

Koç Üniversitesi Tıp Fakültesi’nin temelleri yakında atılıyor

2010–2011 akademik eğitim dönemini başarıyla tamamlayan Koç Üniversitesi lisans ve lisansüstü mezunu sekiz yüz otuz üç öğrenci, 25 Haziran 2011, Cumartesi günü Koç Üniversitesi Rumelifeneri Kampüsü’nde gerçekleştirilen törenle diplomalarını aldı. Törende bir konuşma yapan Mütevelli Heyeti Başkanı Rahmi M. Koç, bu yıl sekiz yüz otuz üç lisans ve lisansüstü öğrenci mezun eden Koç Üniversitesi’nin yılsonunda Tıp Fakültesi’nin Sağlık Bilimleri Kampüsü’nün temellerini atmaya hazırlandığını söyledi.

Rumelifeneri Kampüsü’nde gerçekleştirilen, Koç Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Rahmi M. Koç, Koç Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Umran İnan’ın öğrencilere seslendiği 17. Mezuniyet Töreni’ne, Koç Holding Yönetim Kurulu Üyesi, dünyanın en büyük holdinglerinden Li&Fung Limited Şirketi’nin kurucusu ve Uluslararası Ticaret Odası (ICC) Başkanı Victor Fung da katıldı.

Koç Holding Yönetim Kurulu Üyesi Semahat Arsel, Pennsylvania Üniversitesi’nden Prof. Dr. Janice Bellace, TEB Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Çolakoğlu, Harvard Üniversitesi İşletme Enstitüsü’nden John McArthur, Siemens A.G Yönetim Kurulu Eski Üyesi Prof. Dr. Claus Weyrich, Princeton Üniversitesi’nden Prof. Dr. Sandra Bermann ve Columbia Üniversitesi’nden AB Hukuku Profesörü George Bermann’ın da bulunduğu dünyanın önde gelen akademisyen ve iş adamlarından oluşan Koç Üniversitesi Danışma Kurulu Üyeleri de konuklar arasında yerini aldı.

Koç Üniversitesi 2011 Mezuniyet Töreni

Törenin açılışında konuşan Mütevelli Heyeti Başkanı Rahmi M. Koç, 2010–2011 eğitim döneminde lisans ve lisansüstü eğitimlerini başarıyla tamamlayan sekiz yüz otuz üç öğrencinin daha mezun olduğuna dikkat çekerek, Koç Üniversitesi’nden mezun olan seçkin öğrenci topluluğunun 7.300’e ulaştığını söyledi. Geçen akademik yılda, önemli gelişmeler kaydedildiğini belirten Rahmi M. Koç, 2010 yılında Koç Üniversitesi’ni tercih eden öğrencilerin sıralamalarında büyük sıçramalar olduğunu ifade etti.

Araştırma geliştirme faaliyetlerinde de önemli gelişmeler yaşandığını anlatan Rahmi M. Koç, Koç Üniversitesi’ne sağlanan fonlarda da ciddi artışlar elde edildiğini söyledi. Rahmi M. Koç, başarıları nedeniyle önemli kurullara seçilen Koç Üniversitesi öğretim üyelerinin de azımsanmayacak miktarda ödüle layık görüldüğünü belirterek; "Öğretim üyelerinizi huzurunuzda tebrik ediyorum. Onlarla iftihar ediyoruz" dedi.

Eylül 2010 yılında ilk öğrencilerin eğitime başladığı Koç Üniversitesi Tıp Fakültesi’nin Sağlık Bilimleri Kampüsü’nün kurulmasına yönelik çalışmaların emin adımlarla ilerlediğini belirten Rahmi M. Koç, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Tıp Fakültesi Eğitim Hastanesi’nin müsaadeleri alınmış, mimari firma seçilmiştir. Her iş yolunda giderse yıl sonunda temel atmayı planlıyoruz. 250 yataklı hastanemiz en modern cihazlarla donatılmış olup, öğrencilerimiz son üç senelerini burada staj yaparak geçireceklerdir. İleriki tarihlerde Hemşirelik Yüksekokulu’nu da buraya nakledeceğiz. Daha uzun vadede de İstanbul’un çok ihtiyacı olan bir çocuk hastanesi inşaa etmeyi ciddi olarak düşünmekteyiz. Yeni Sağlık Bilimleri Kampüsümüzün mimarisi bu kampüsümüzü andıracaktır."

Konuşmasında, Sağlık Bilimleri Enstitüsü’nün kuruluşunun da YÖK tarafından onaylandığı bilgisini veren Rahmi M. Koç, "İlk Tıp Yüksek Lisans öğrencilerimizi de Eylül ayında almayı planlıyoruz" dedi.


SİZ DE YORUM YAPIN

Önceki yazıyı okuyun:
Google Health kapanıyor

Google, 2008 yılında genel kullanıma açtığı elektronik sağlık kaydı platformu Google Health'in, yeterli poülariteye ulaşılamaması nedeni ile, 1 Ocak 2012'de...

Kapat