Creasoup

Farmaskop - İlaç ve Sağlık Profesyonellerinin Dergisi

17 Eylül 2012, Pazartesi 19:16

Pfizer Türkiye’ye yeni Kurumsal İlişkiler Direktörü

Pfizer Türkiye bünyesinde strateji, iş geliştirme, pazarlama ve satışta çeşitli roller üstlenen, Pfizer’de Kafkaslar ve Orta Asya (CauCAR) Bölgesi’nin kurulması ve yönetilmesi gibi önemli başarılara imza atmış bir yönetici olan Elif Aral Pfizer Türkiye‘nin yeni Kurumsal İlişkiler Direktörü oldu.

1998 yılında Pfizer–Anlaşmalı Satış Teşkilatı işbirliğinin hayata geçmesinde önemli rol üstlenen Elif Aral bu işbirliğinin her iki şirket için kazan-kazan modeliyle devam etmesini sağladı. Sonrasında Pharmacia birleşmesiyle Pfizer’in yeni uzmanlık alanlarına girmesinin ardından, şirkette oluşturulan yeni iş birimlerinin yöneticiliğini üstlenen Aral aynı zamanda Pfizer’de Anti-İnfektif biriminin kuruluşunu gerçekleştiren ekibin içerisindeydi. 2007 yılında Pfizer Türkiye’de iş geliştirmenin ilk kez ayrı ve odaklı olarak yönetilmesi anlamına gelen Kurumsal Strateji İş Geliştirme Direktörlüğü’nün kuruluşunda yer aldı. Ardından Pfizer Türkiye’nin, Kafkaslar ve Orta Asya ülkelerinin dâhil olduğu 10 ülkeden sorumlu hale gelmesiyle, bölgenin yöneticisi olarak görev aldı. Bu ülkelerdeki potansiyeli ortaya çıkarmak, gerekli yatırımları yapmak, organizasyonları kurmak, ürün ruhsatlarını almak, satış hacmini büyütmek, Pfizer kültürünü oraya aşılamak gibi çeşitli sorumluluklar üstlendi. 2009 yılından bu yana Pfizer Türkiye’nin pazarlama ve satıştan sorumlu 3 Genel Müdür Yardımcısı’ndan biri olarak Pfizer’de Satış Pazarlama Direktörü görevini yürütmekteydi.

Eylül 2012 itibariyle yeni görevine atanan Pfizer Türkiye Kurumsal İlişkiler Direktörü Elif Aral şöyle konuştu:

“Pfizer’de yer aldığım görevlere baktığım zaman kendimle ilgili söylemek istediğim en önemli şey, ilk işyerim olan Pfizer’de 1995’ten bu yana 16 yıldır çalışmaya devam ettiğim ve Pfizer okulunda yetiştiğimdir. Pfizer benim için gerçek anlamda ikinci bir okul olmuştur. Pfizer’deki bu yeni görevimde, ülkemizin gelişen sağlık sistemi dahilinde ve ilaç sektörünün değişen rolü çerçevesinde, tüm paydaşlarımızla sahip olduğumuz sağlam işbirliklerini ve olumlu ilişkileri devam ettirmek ve bunlara yenilerini eklemek üzere çalışmalarımı sürdüreceğim.”

Elif Aral hakkında

1990 yılında Işık Lisesi’nden, 1994 yılında İstanbul Üniversitesi İngilizce İktisat Bölümü’nden mezun olan Elif Aral, kariyerine 1995 yılında Pfizer Türkiye’de Tıbbi Satış Mümessili olarak başladı. Ardından 1996-1998 yılları arasında Ürün Müdürü olan Elif Aral, daha sonra yine Pfizer bünyesinde Grup Satış ve Pazarlama Müdürü, Grup Pazarlama Müdürü gibi görevlerde bulundu. 2004-2007 yılları arasında Gelişen Pazarlar Satış Pazarlama Direktörü olarak görev yapan Aral, 2007-2009 yılları arasında Kurumsal Strateji ve İş Geliştirme Direktörü ve ardından Satış ve Pazarlama Direktörü görevlerine getirildi. Aral, 2012 itibariyle Kurumsal İlişkiler Direktörü olarak atanana kadar Satış Pazarlama Direktörü görevine devam etti.


SİZ DE YORUM YAPIN

Önceki yazıyı okuyun:
Kanserin ruhsal yaşama etkileri Kıbrıs’ta tartışıldı

Kıbrıs'ta düzenlenen 9. Ulusal Tıbbi Onkoloji Kongresi'nde Actavis, "Kanser ve Ruhsal Yaşamımız" konulu uydu sempozyum gerçekleştirdi.

Kapat