Creasoup

Farmaskop - İlaç ve Sağlık Profesyonellerinin Dergisi

9 Ocak 2012, Pazartesi 20:31

Pfizer Sırbistan’a Türk Genel Müdür

2 Ocak 2012 itibariyle göreve başlayan Müşfik Karadoğan yeni görevini Sırbistan’ın başkenti Belgrad’dan yönetecek. Daha önce Pfizer Türkiye Kardiyovasküler Grup Pazarlama Müdürü görevini yürütmekte olan Karadoğan, Sırbistan, Karadağ, Arnavutluk, Kosova, Makedonya ülkelerinin oluşturduğu bölgenin yönetiminden sorumlu oldu. Müşfik Karadoğan, kısa süre önce Kafkaslar ve Orta Asya (CauCAR) bölgesi yönetiminin yanı sıra Doğu Avrupa’dan da sorumlu Bölge Direktörü olarak atanan Berk Gürdoğan’a bağlı çalışacak.

Pfizer’in global yapılanması içerisinde başarıları ve yetiştirdiği liderler ile en fazla adı duyulan ülkelerden biri olan Pfizer Türkiye, bugüne kadar 70’ten fazla kişiyi yurtdışı Pfizer birimlerine gönderdi. Pfizer Türkiye’nin bugüne kadar yetiştirdiği yöneticiler arasında dünyanın dört bir yanındaki Pfizer’lerde önemli görevlere gelen 36 Türk var. Bunlar arasında, ülke genel müdürlüğü, bölge liderliği gibi çok önemli üst düzey görevlere gelen Türk yöneticiler bulunuyor.

Müşfik Karadoğan yeni görevi hakkında şunları söylüyor:

“Pfizer’in global yönetim yapısı içerisinde artan önemine paralel olarak pek çok Doğu Avrupa ülkesini bir Türk’e emanet etmesinden dolayı hem şahsım hem Pfizer Türkiye ekibi adına gurur duyuyorum. Pfizer olarak, yenilikçi ve dinamik şirket yapımız sayesinde gerek Türkiye gerekse Doğu Avrupa Bölgesi’nde çalışmalarımızı başarıyla sürdürüyoruz. Bu pazarlarda yakalanan başarıların arkasında güçlü ve yaratıcı bir ekip var. Yenilikçi İK uygulamaları, eğitim ve gelişim programlarıyla çalışanlarını destekleyen Pfizer Türkiye’den yetişen biri olarak bu görevi başarıyla yerine getireceğime inanıyorum. Üstlendiğim son görevin, Pfizer çatısı altındaki yetenekleri kariyer yolculuklarında nasıl desteklediğinin en güzel örneği olduğunu düşünüyorum.”

Müşfik Karadoğan hakkında

İstanbul Erkek Lisesi’nin ardından Boğaziçi Üniversitesi Ekonomi Bölümü’nden mezun olan Müşfik Karadoğan, 1998’de İK uzmanı olarak Pfizer’e katıldı, 2000 yılında SPID Proje Müdürü ve yine aynı yıl Taymed Ürün Müdürü olarak görev yaptı. 2001’de Tıbbi Satış Mümessili olarak görev yapan Karadoğan, 2002’de Ürün Müdürü, Eylül 2005’te ise Kıdemli Ürün Müdürü ve Hastane Koordinatörü olarak atandı. Temmuz 2006 tarihinde Pazarlama Enformasyon Müdürü olarak atanan Karadoğan, Aralık 2007’de Antiinfektif Satış ve Pazarlama Müdürü, Aralık 2008’de A Takımı Ulusal Satış Müdürü, Aralık 2009’da Kurumsal Eğitim ve Gelişim Müdürü, son olarak da Nisan 2011’den bu yana Kardiyovasküler Grup Pazarlama Müdürü sorumluluklarını üstlendi.


SİZ DE YORUM YAPIN

Önceki yazıyı okuyun:
Bausch + Lomb’un yeni Genel Müdürü Muhittin Bilgütay oldu

150 yılı aşkın bir süredir göz sağlığı üzerine faaliyet gösteren Bausch + Lomb'un Türkiye Genel Müdürü Muhittin Bilgütay oldu.

Kapat