Creasoup

Farmaskop - İlaç ve Sağlık Profesyonellerinin Dergisi

9 Ocak 2012, Pazartesi 20:20

Bausch + Lomb’un yeni Genel Müdürü Muhittin Bilgütay oldu

150 yılı aşkın bir süredir göz sağlığı üzerine faaliyet gösteren Bausch + Lomb’un Türkiye Genel Müdürü Muhittin Bilgütay oldu. Bilgütay, Vision Care, Farma ve Cerrahi olmak üzere Türkiye’deki 3 iş biriminden de sorumlu olacak. Daha önce gelişen pazarlar bölgesinde Balkanlar Genel Müdürü’ne bağlı olarak yönetilen Türkiye, yeni organizasyon yapısıyla hızlı büyüyen pazarlar kategorisine alındı ve Avrupa Başkanlığına doğrudan bağlandı.

1963 doğumlu olan Muhittin Bilgütay, Alman Lisesi’ni bitirdikten sonra, Boğaziçi Üniversitesi Siyaset Bilimi bölümünden mezun oldu. 1987’de Pharmacia Freiburg/Almanya ofisinde çalışmaya başlayan Bilgütay, 1989’dan bu yana farklı üst düzey yöneticilik pozisyonlarını üstlendi. Muhittin Bilgütay, 2003-2009 yılları arasında Schering-Plough, son olarak Merck/MSD Türkiye’nin Genel Müdürlüğü’nü yaptı. 2007-2011 yılları arasında YASED Yönetim Kurulu Üyesi olan Bilgütay, 2004 yılından bu yana Yönetim Kurulu üyeliğini sürdürdüğü AİFD’de (Araştırmacı İlaç Firmaları Derneği) 2008-2010 yılları arasında Yönetim Kurulu Başkanlığı yaptı.

İngilizce ve Almanca bilen Muhittin Bilgütay, evli ve bir kızı var.


SİZ DE YORUM YAPIN

Önceki yazıyı okuyun:
Bristol-Myers Squibb, yeni hepatit C tedavisi için Inhibitex’i satın alıyor

Reuters'in haberinde, Bristol-Myers Squibb'in, umut vaat eden yeni hepatit C tedavisinin lisans haklarına sahip olabilmek için Inhibitex'i 2,5 milyar dolara...

Kapat