Creasoup

Farmaskop - İlaç ve Sağlık Profesyonellerinin Dergisi

15 Aralık 2011, Perşembe 20:34

Ortadoğu Grup, Nişantaşı Hospital ile sağlık sektörüne dönüyor

Türkiye’de sağlık sektörünü akreditasyon ile tanıştıran ilk özel hastane olan Memorial’in kuruluş ve işletmesini 1996-2005 yılları arasında yürüten Ortadoğu Grup, sağlık sektöründen ayrılmasının ardından, yakında hizmete açacağı Nişantaşı Hospital ile sektöre kaldığı yerden devam etmeye karar verdi.

İstanbul’un en prestijli semtlerinden biri olan Nişantaşı’nın geçmişteki ünlü markalarından Dr. Pakize Tarzi Doğum Evi ve Tahlil Laboratuvarı’nın yerinde yeniden inşa edilen Nişantaşı Hospital, kadın hastalıkları ve doğum ile pek çok branşta sağlık sektörüne iddialı bir giriş yapacak.

Yatırımcı grup adına açıklamalarda bulunan Ortadoğu Grup İcra Kurulu Başkanı Mehmet Gür, 50 milyon dolar değerindeki hastanenin kısa bir süre içerisinde hizmete açılacağını kaydetti.

Nişantaşı Hospital Genel Müdürü Metin Genç, alt yapısından kadrosuna, teknolojisinden konforuna kadar, hastaların kendilerini hastanede olduklarını unutturacak yeni bir hastaneyi sağlık hizmetine kazandırdıklarını belirtti.

Nişantaşı Hospital - Ameliyathane

Genel Müdür Metin Genç, 5000 m2’lik kapalı alana sahip olan Nişantaşı Hospital’in, 39 hasta yatağı, 4 ameliyathane, 10 üçüncü basamak yenidoğan yoğun bakım yatağı, 2 erişkin yoğun bakım yatağı, tam donanımlı acil servis ve görüntüleme merkezine sahip olduğunu, ayrıca teknolojik gelişmelerin sağladığı imkânları kullanarak laporoskopik cerrahide yoğun hizmet vereceklerini ifade etti. Genç, böylelikle hastanın daha az anestezik alacağını, yoğun bakım süresini azaltacağını ve en kısa zamanda normal hayata dönebileceğini ifade etti.


SİZ DE YORUM YAPIN

Önceki yazıyı okuyun:
Novartis dünyanın en iyi şirketleri arasında yer aldı

Novartis, Fortune ve AON Hewitt araştırma firmasının birlikte gerçekleştirdiği "2011'in En İyi Şirketleri" araştırması sonucunda en iyi ilk 25 şirket...

Kapat