Creasoup

Farmaskop - İlaç ve Sağlık Profesyonellerinin Dergisi

15 Aralık 2011, Perşembe 19:51

Novartis dünyanın en iyi şirketleri arasında yer aldı

Dünyanın lider ilaç firmalarından Novartis, ABD’li ekonomi dergisi Fortune ve AON Hewitt araştırma firmasının birlikte gerçekleştirdiği, dünyanın önde gelen şirketlerinin bulunduğu “2011’in En İyi Şirketleri” araştırması sonucunda en iyi ilk 25 şirket arasında yer aldı.

Dayanıklı tüketim ürünleri, finans, gıda, kimya, sağlık, kozmetik ve teknoloji gibi sektörlerden şirketlerin yer aldığı ve iki yılda bir gerçekleştirilen bu prestijli araştırma, Avrupa, Kuzey ve Güney Amerika ve Asya-Pasifik bölgelerinde faaliyet gösteren firmalar arasında yapılıyor. Pazar liderlerinin belirlenmesinde en kapsamlı global çalışma olarak nitelendirilen bu çalışma, 1200’den fazla finansal veri ve 900’den fazla yönetici mülakatından sonra yapılan değerlendirmelerle oluşturuluyor.

Uzman ve bağımsız jüriler tarafından belirlenen ve liderlik pratiği, global ölçekte liderlik gelişimi, iş ve liderlik stratejisinin uyumu, iş performansı ve şirket itibarına yönelik kriterler çerçevesinde yapılan araştırma sonucunda oluşturulan derecelendirmede Novartis, bu yıl ilk 25 firma arasında yer aldı.

Çalışmalarını öncelikli olarak yeni tedavi yöntemlerinin geliştirilmesini desteklemek amacıyla yürüten Novartis, tüm dünyada yıllık cirosunun %16’sını araştırma ve geliştirme faaliyetlerine ayırıyor. Şirketin ürün geliştirme departmanında klinik araştırma aşamalarının çeşitli safhalarında hâlihazırda 140 yeni ilaç adayı üzerinde çalışılıyor. Bu projeler potansiyel yeni ürünlerin yanı sıra, yeni olmayan ürünlerin endikasyonları üzerinde yapılan geliştirme çalışmalarını da içeriyor.


SİZ DE YORUM YAPIN

Önceki yazıyı okuyun:
İlaç Endüstrisi sektörün geleceği için çözüm üretiyor

İEİS, "Türkiye İlaç Endüstrisi'nin Küreselleşmesi için Devlet ile Ortak Yol Haritası Raporu"nu, Sağlık Bakanlığı ve SGK yetkililerinin de katıldığı bir...

Kapat