Creasoup

Farmaskop - İlaç ve Sağlık Profesyonellerinin Dergisi

4 Nisan 2011, Pazartesi 20:49

Ödüllü binanın adı “Abdi İbrahim Tower” oldu

Endüstriyel binalar ve ilaç üretim tesislerinde duayen olarak kabul edilen dünyaca ünlü İtalyan Mimar Dante Benini tarafından tasarlanan Abdi İbrahim genel merkez binasının ismi çalışanlarının da katıldığı anket sonucu “Abdi İbrahim Tower” olarak belirlendi.

İlaç sektöründeki lider, öncü ve yenilikçi yaklaşımını çevreye ve insana değer katan yatırımlarında da sürdüren Abdi İbrahim, Maslak’ta toplam 15 bin metrekarelik alanda bulunan akıllı binası ile dikkat çekiyor.

Abdi İbrahim Tower’ın yapımında kullanılan çelik konstrüksiyonlar güçlü yönetim anlayışını, cam bölmeler ise yönetimde şeffaflık ilkesini yansıtıyor. Görkemli boğaz manzarasına sahip 120 metre yüksekliğindeki binanın içinde çalışanlar için her türlü detay düşünülüyor. Türkiye’den ve yurtdışından seçkin sanatçıların sanat eserlerinin sergilendiği Abdi İbrahim Tower’da sanatla mimarî bütünleşirken, çalışanlar da dünyaca ünlü sanatçıların eserleriyle buluşuyor.

Akıllı bina teknolojisi ile çevreye saygılı
Çevreye karşı duyarlı yönetim anlayışıyla ve uluslararası standartlarda daha iyi bir yaşam için çalışmalarını sürdüren Abdi İbrahim, bu vizyonu doğrultusunda üretim faaliyetlerinin yanı sıra bina tasarımlarında da akıllı bina teknolojisi kullanıyor. Daha yaşanabilir bir dünya için toplumsal sorumluluklarının farkında olan Abdi İbrahim, hayata geçirdiği projelerin de bu çerçevede desteklenmesine önem veriyor. Bu noktada, Abdi İbrahim Tower’da kullanılan tüm sistemlerde enerji tasarrufu ön planda tutuluyor.

Otomasyon kontrolü ile çalışan aydınlatma sistemlerinin kullanıldığı binada, havalandırma santral sistemi sayesinde de dışarıdan alınan soğuk hava içerideki sıcak hava ile sistemi besleyerek enerji sarfiyatını önlüyor. Asansör sistemlerinde kullanılan atık enerjiyi ısı enerjisine çeviren teknoloji sayesinde ise, binanın sıcak su temini sağlanıyor.

 

Kurumsal kimliğin ve liderliğin mimari sembolü: Abdi İbrahim Tower

Şehir standartlarına uygun ve depreme dayanıklı olarak inşa edilen Abdi İbrahim Tower’ın her cephesi değişik fonksiyonlara hizmet ediyor.

Türkiye’de ilk kez kullanılan bir teknik ile dış cephede kullanılan perde, Güney ve Batı tarafları arasında ısı dengesi kurma ve gün ışığını havalandırma yoluyla süzme görevini üstleniyor. Geceleri İstanbul ile bütünleşen binada, gece net görünebilirliği sağlayan doğrusal LED lambalar bulunuyor.
 


SİZ DE YORUM YAPIN

Önceki yazıyı okuyun:
Türkiye’nin hastane işletmeciliği Rotterdam Üniversitesi’nin markajında

Hollanda Rotterdam Erasmus Üniversitesi'nden 35 MBA öğrencisi Türkiye'deki modern hastane işletmeciliği konusunda detaylı bilgiler almak üzere Dünyagöz Hastaneler Grubu'nu ziyaret...

Kapat