Creasoup

Farmaskop - İlaç ve Sağlık Profesyonellerinin Dergisi

4 Nisan 2011, Pazartesi 20:46

Türkiye’nin hastane işletmeciliği Rotterdam Üniversitesi’nin markajında

Sabancı Üniversitesi ile Hollanda Rotterdam Erasmus Üniversitesi’nin ortak MBA programı kapsamında Türkiye’ye gelen Rotterdam Erasmus Üniversitesi’nden 35 MBA öğrencisi, Türkiye’de modern hastanecilik yönetimi ve sağlık sektöründe Türkiye’nin hizmet anlayışı hakkında detaylı bilgiler almak üzere Dünyagöz Hastaneler Grubu’nu ziyaret etti.

Dünyagöz Etiler Hastanesi’ni ilgiyle gezen öğrencilere, Dünyagöz Hastaneler Grubu Uluslararası İlişkiler Müdürü Gökhan Yuğrucu eşlik etti. Öğrencilere Dünyagöz Hastaneler Grubu’nun faaliyetleri, yatırımları ve sağlık turizmi alanındaki çalışmaları hakkında bilgi veren Yuğrucu, “Sabancı ile Hollanda Rotterdam Erasmus Üniversitesi arasında yapılan ortak program dahilinde Türkiye’de bulunan 35 MBA öğrencisi, hastanemizi ziyaret etmek istedi. Kendilerine Türkiye’deki modern hastane işletmeciliğinden Dünyagöz Grubu’nun yatırımları ve sağlık turizminde yürüttüğü faaliyetlere ilişkin detaylı bilgiler aktardık. Hastanemizi büyük ilgiyle gezdiler ve Türkiye’deki hastane yöneticiliğinden oldukça etkilendiler” dedi.

Türkiye’nin modern hastaneciliğini okullarında anlatacaklar

Öğrencilerin Türkiye’de alanında uzman pek çok şirketi ziyaret etmeye devam edeceğini ve bugüne dek gittikleri şirketlerden oldukça etkilendiklerini kendilerine aktardığını belirten Yuğrucu, “Öğrenciler Türkiye’deki şirketlerin yönetim anlayışlarından çok şey öğrendiklerini, Türkiye’deki hastane işletmeciliği anlayışını okullarında paylaşacaklarını ve ileride iş hayatlarında da kendilerine faydalı olacağını ifade ettiler” diye konuştu.
 


SİZ DE YORUM YAPIN

Önceki yazıyı okuyun:
Roche’tan Unicef’in projesine anlamlı destek

UNICEF'e 2006'dan bu yana destek veren Roche, bu kez UNICEF'in Okul Öncesi Eğitim Kampanyası'na güçlü iki katkı daha sağladı.

Kapat