Creasoup

Farmaskop - İlaç ve Sağlık Profesyonellerinin Dergisi

30 Nisan 2012, Pazartesi 20:53

Nuran Varolan, Sandoz’un Fabrika Direktörü olarak atandı

Sandoz Türkiye’nin Gebze’de bulunan iki üretim tesisinden birinin yönetimine Nuran Varolan Fabrika Direktörü olarak atandı. Sandoz tarafından yayımlanan basın duyurusunda, 17 Nisan itibariyle görevine atanan Varolan’ın, Gebze fabrikasının hedefleri doğrultusunda yüksek kalitede, iyi imalat uygulamaları çerçevesinde, etkin ve verimli işleyişinden sorumlu olacağı ifade edildi.

İlaç sektöründe 36 yıllık üretim, kalite ve yönetim tecrübesine sahip olan Varolan, 1974 yılında Boğaziçi Üniversitesi Kimya Mühendisliği Bölümü’nü tamamladı. 1975 yılında Pfizer’de göreve başlayan Varolan, bu zamana kadar Pfizer bünyesinde Kalite Kontrol, Eğitim Müdürlüğü, Kalite Operasyonları Liderliği ve Yeni Ürün Koordinatörlüğü olmak üzere farklı görevlerde rol aldı. 1996 yılında Pfizer Ortaköy Fabrikası’nda Global Üretim ve Tedarik Liderliği pozisyonuna terfi etti ve bu görevini 2011 yılının sonuna kadar yürüttü. Liderliği süresince, Pfizer İstanbul Fabrikası Pfizer Dünya Fabrikaları arasinda her sene En İyi Servis Ödülü ile 2010 ve 2011 yıllarında Başkanlık Ödülü olmak üzere birçok ödüle layık görüldü.

Katıldığı birçok teknik ve kişisel gelişim eğitime ek olarak, INSEAD Yöneticilik ve Harvard Liderlik Gelişimi programlarını tamamlayan Varolan, yeni görevi ile ilgili şu açıklamayı yaptı:

“Sandoz Türkiye ilaçta 2005 yılından beri ihracat şampiyonu. Aynı zamanda Gebze fabrikası dünyada Sandoz’un 8 önemli global üretim merkezinden biri. Gebze fabrikasında yılda ortalama 3,5 milyar adet katı dozaj formu (tablet ve kapsül) üretiliyor. Bundan sonraki hedefimiz ise şu an devam etmekte olan pellet yatırımı ile ilk aşamada 4 milyar ardından da yeni yatırımlarla 5,5 milyar katı dozaj formu üretmek olacaktır.”


SİZ DE YORUM YAPIN

Önceki yazıyı okuyun:
Yeni Ticaret Kanunu’nun sektörel önemi YükselKarkınKüçük’ün toplantısında tartışıldı

26 Nisan'da gerçekleştirilen etkinlikte yeni Kanun'un neler getirdiğini özetleyen Prof. Dr. Abuzer Kendigelen, özellikle sektörel anlamda önem taşıyan konuları ele...

Kapat