Creasoup

Farmaskop - İlaç ve Sağlık Profesyonellerinin Dergisi

Türkiye'nin en beğenilen ilaç şirketi: Novartis 19 Aralık 2013, Perşembe 13:31

Novartis’in B Tipi Menenjit aşısı en iyi ürün seçildi

Novartis tarafından keşfedilen, bebeklerde 2 aylıktan itibaren koruma sağlayan B tipi menejit aşısı, ilaç sektörünün en prestijli ödüllerinden biri olan SCRIP Awards’da “ Biyoteknoloji Alanında En İyi Yeni Ürün” ödülünü aldı.

İlaç sektörünün en prestijli ödüllerinden biri olan SCRIP Awards bu yıl 9’uncu kez düzenlenen törenle sahiplerini buldu. 21 Kasım 2013 tarihinde Londra’da gerçekleşen ödül töreninde, Novartis tarafından keşfedilen ve bebeklerde2 aylıktan itibaren koruma sağlayan,B tipi menenjit(MenB)  aşısı“Biyoteknoloji Alanında En İyi Yeni Ürün” kategorisinde ödüle layık görüldü.

Küresel biyofarmasötik endüstrinin başarılarını onurlandırmak amacıyla verilen ödül töreninde Novartis’in B Tipi Menenjit aşısı alandaki keşfi, önemli bir tıbbi ihtiyacı karşılayan biyoteknoloji alanındaki en yenilikçi ürün olarak değerlendirildi.

Çoğunlukla bebekler ve küçük çocuklarda görülen  bakteriyel menenjit hastalığının 5 tipi bulunuyor. Diğer 4 tipe karşı koruma sağlayan aşılar bulunmuş olmasına karşın,  Avrupa’da en yaygın olarak görülen B tipi menenjit (MenB) hastalığı için daha önce geliştirilmiş bir aşı bulunmuyordu.


SİZ DE YORUM YAPIN

Önceki yazıyı okuyun:
Kanserden ölenlerin sayısı ise 8 milyonu geçti

Dünya Sağlık Örgütü Kanser Araştırma Ajansının son rakamlarına göre dünyada her yıl kansere yakalanan kişi sayısı 2 milyon artarak 2012'de...

Kapat