Creasoup

Farmaskop - İlaç ve Sağlık Profesyonellerinin Dergisi

6 Aralık 2011, Salı 16:43

Novartis’e üç büyük ödül

İlaç sektörünün en prestijli ödüllerinden biri olan “Scrip Awards” Londra’da düzenlenen törenle sahiplerini buldu. Bu yıl yedinci kez düzenlenen ödül töreninde ilaç ve biyoteknoloji sektörünün en başarılı isimleri ödüllendirildi.

Novartis, “Yılın İlaç Firması”, “En İyi Yeni İlaç” ve “Yılın Yöneticisi” olmak üzere toplam üç kategoride ödüle layık görüldü.

Novartis’in geçtiğimiz yıl ABD’li göz ürünleri şirketi Alcon ile birleşmesinin başarıyla sonuçlanması ve birleşmenin şirkete büyük bir ivme kazandırması “Yılın İlaç Firması” ödülünü almasında büyük bir rol oynadı.

Novartis’in Mulitple Skloroziz (MS) alanında yaptığı önemli Ar-Ge çalışmaları sonrasında keşfettiği ve geçtiğimiz yıl lansmanını gerçekleştirdiği fingolimod etken maddeli ilk oral tedavi “En İyi Yeni İlaç” ödülünü alırken, bütün bu başarılı faaliyetlerin başkanlığını yürüten Novartis Dünya Başkanı Joseph Jimenez ise “Yılın Yöneticisi” ödülüne layık görüldü. Şirketin, Joseph Jimenez’in 2010 yılında göreve gelmesinin ardından her çeyrekte dinamik bir büyüme göstermesi ve 2010 yılının toplamında %14 büyümeyle sektör ortalamasının çok üzerine çıkmayı başarması Jimenez’in bu ödülü almasına büyük katkı sağladı.


SİZ DE YORUM YAPIN

Önceki yazıyı okuyun:
BMS ve J&J birlikte hepatit C tedavisi geliştirmeyi planlıyor

BMS'nin açıklamasında, firmanın deneysel NS5A replikasyon kompleksi inhibitörü daclatasir'in, J&J tarafından geliştirilen NS3 proteaz inhibitörü ile potansiyelinin araştırılacağı belirtiliyor.

Kapat