Creasoup

Farmaskop - İlaç ve Sağlık Profesyonellerinin Dergisi

25 Temmuz 2012, Çarşamba 19:14

Novartis Uluslarası Liderlik Kampı’na Türkiye’den katılacak isimler belirlendi

Dünya ilaç sektörünün lider firmalarından Novartis’in, her yıl biyoteknoloji alanında yetenek ve birikimini artırmayı hedefleyen başarılı yüksek lisans, doktora ve uzmanlık öğrencileri için düzenlediği Uluslararası Biyoteknoloji Liderlik Kampı’nın (BioCamp) bu yıl ki Türk katılımcıları belirlendi.

İsviçre’nin Basel kentinde bulunan Novartis merkez ofisinde bu yıl dokuzuncu kez düzenlenecek olan etkinliğe Türkiye’den, Bilkent Üniversitesi Moleküler Biyoloji ve Genetik Bölümü Doktora Öğrencisi Banu Bayyurt ve Harran Üniversitesi Öğretim Görevlisi Tıbbi Farmakoloji Uzmanı Dr. Soner Sabırlı katılacak.

Biyoteknoloji alanında yaptıkları çalışmalar, başarı durumları, İngilizce seviyeleri ve hazırladıkları motivasyon mektupları göz önünde bulundurularak değerlendirilen bu isimler, 24 ülkeden 60 öğrencinin katılımıyla gerçekleşecek kampta diğer ülkelerden gelen genç bilim adamlarıyla bir araya gelerek deneyimlerini paylaşma fırsatı bulacak.

Ağustos ayında gerçekleşecek 3 günlük seminer programından oluşan etkinlikte BioCamp katılımcılarına, dünya biyoteknoloji liderlerinin verdiği seminerlerle günümüzde biyoteknoloji alanındaki zorlukları ve fırsatları görebilme, bilgi ve deneyim alışverişi imkânı sunuluyor. Yeni tedavilerin laboratuarlardan hastalara nasıl ulaştırıldığı konusunda deneyim edinme imkânına sahip olan katılımcılar, kamp boyunca Novartis yöneticileriyle bir araya gelme fırsatı buluyor.


SİZ DE YORUM YAPIN

Önceki yazıyı okuyun:
Merck Serono’dan sanata destek

Merck Serono'nun sponsorları arasında bulunduğu, "Kobra - Özgür Sanatın 1000 Günü" sergisi sanatseverlerle buluşuyor.

Kapat