Creasoup

Farmaskop - İlaç ve Sağlık Profesyonellerinin Dergisi

25 Temmuz 2012, Çarşamba 18:17

Merck Serono’dan sanata destek

Merck Serono, Türkiye ve Hollanda arasındaki diplomatik ilişkilerin 400. yılı etkinlikleri kapsamında “Kobra – Özgür Sanatın 1000 Günü” segisine sponsor oldu. 20. yüzyılın ikinci yarısında sanat ortamını şekillendiren Kobra akımının öne çıkan eserlerinden oluşan sergi, 16 Eylül tarihine kadar Sakıp Sabancı Müzesi’nde sanat severlerin ziyaretine açık.

Ülkemizde ilk kez sanatseverlerle buluşan sergi, adını sanatçıların geldikleri Kopenhag, Brüksel ve Amsterdam’ın ilk harflerinin bileşiminden alıyor. Kobra sanatçıları tarafından hayata geçirilen ve yalnızca 1948-1951 yılları arasında uygulanan bu avangard akım 60’ın üzerinde eser ile temsil ediliyor. Sergi, Hollanda’daki Kobra Modern Sanat Müzesi ve ABN AMRO Bank’ın özel koleksiyonuna ait eserleri, ilk kez Türkiye’ye getiriyor. Seçki; tablo, heykel, kumaş, seramik, kağıt üzerine işler, caz müziğinden ilham alan çalışmalar ve belge niteliğindeki malzemelerden oluşuyor.

Merck Serono'dan sanata destek

Kobra akımının sergisi, yaz boyunca İstanbul sakinlerine ve şehri ziyaret eden turistlere önemli bir kültür ziyafeti sunuyor. Sergi sanatseverlere, çocuksu duygularını canlandıracak ve yaratıcı yönlerini tetikleyecek bir deneyim vaat ediyor. Aynı zamanda sergi kapsamında, çocuklara yönelik eğitim programları da yapılıyor.


SİZ DE YORUM YAPIN

Önceki yazıyı okuyun:
Şeker Çocuklar Kampı 20 yaşında

İstanbul Üniversitesi ve Adolesan Diyabetikler Derneği tarafından Aygaz'ın desteğiyle düzenlenen Diyabetik Çocuklar Kampı, 20. kez düzenleniyor.

Kapat