Creasoup

Farmaskop - İlaç ve Sağlık Profesyonellerinin Dergisi

12 Nisan 2011, Salı 17:57

MSD yükselişe geçti

Fortune dergisi tarafından her yıl düzenli olarak yayınlanan Dünyanın En Beğenilen Şirketleri listesi bu yıl Mart ayında açıklandı.
En Beğenilen Şirketler listesinde yer alan İlaç Sektörü sıralamasında geçtiğimiz yıl sekizinci sırada yer alan MSD, Yönetim Kalitesi, Mali İstikrarlılık ve Küresel Rekabetçilik alanlarındaki başarıları sayesinde ikinci sıraya kadar yükseldi. Dünyanın en büyük iki ilaç firmasından biri olma unvanını taşıyan MSD aynı zamanda sektördeki tüm şirketler arasında en büyük atılımı gösteren firma oldu. MSD aynı zamanda Personel Yönetimi konusunda ilaç sektörü listesinin başında yer aldı.

MSD Türkiye Genel Müdürü Muhittin Bilgütay Fortune Dergisi sonuçlarını değerlendirirken "Bu sonuçlar MSD adına son derece gurur vericidir. Böyle bir global Şirket’in Türkiye operasyonu olmak bize de farklı sorumluluklar yüklüyor. Şirketimizin Türkiye’de de her alanda ve her anlamda en beğenilen şirketler arasında adından söz ettirdiği bu unvanı korumak ve geliştirmek için ben ve yönetim ekibim çalışmalarımıza devam ediyoruz. Çalışan memnuniyetine önem veren ve bunu hep ileriye taşımaya gayret eden, tercih edilen ve yetenek havuzu geniş bir şirket olmaktan gurur duyuyoruz." dedi.
 


SİZ DE YORUM YAPIN

Önceki yazıyı okuyun:
Novartis’te atama

Novartis Türkiye Kurumsal Hukuk Direktörlüğü görevine Meltem Ünal getirildi.

Kapat