Creasoup

Farmaskop - İlaç ve Sağlık Profesyonellerinin Dergisi

12 Nisan 2011, Salı 17:54

Novartis’te atama

Uzun yıllar çeşitli firmalarda hukuk müşavirliği ve hukuk direktörlüğü görevlerini yürüten Meltem Ünal Novartis Türkiye Kurumsal Hukuk Direktörlüğü görevine getirildi.

İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesinden 1986 yılında mezun olan Meltem Ünal, iş hayatına Aybay & Aybay Hukuk Bürosunda başladı. 1989 yılında Harvard Üniversitesi bünyesinde “Amerikan Hukuku ve Düzenleyici Otoriteler” hakkında bir seminer eğitimi aldı. 1996-2000 yılları arasında kariyerine Strasbourg’da Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi’nde Türk Hukukçusu olarak devam eden Ünal, Avrupa Konseyi bünyesindeki Türkiye Daimi Temsilciliği’nde hukuk müşaviri olarak görev yaptı.

HSBC Bankası ile Demirbank’ın birleşme projesine hukuki danışmanlık yapan Ünal daha sonra da Portekiz Finans Grubu BCP’nin TMSF’den satın aldığı ve yeniden yapılandırarak faaliyete geçirdiği Millennium Bankasının kurulması işlemlerinden başlamak üzere, yeniden yapılanmanın tüm safhalarında hukuki danışmanlık yaptı ve burada hukuk direktörü olarak hukuk departmanını kurdu.

2006-2011 yılları arasında Avea Yönetim Kurulu’nun hukuk müşavirliğini yürüten Meltem Ünal, Mart 2011 tarihi itibarıyla Novartis Türkiye Kurumsal Hukuk Direktörlüğü görevine başladı.
 


SİZ DE YORUM YAPIN

Önceki yazıyı okuyun:
Anadolu Sigorta’dan 25 bin eczaneye özel sigorta poliçesi

Anadolu Sigorta, eczane paket poliçesi ürününde, eczanelere özel sunduğu teminatların kapsamını genişletti.

Kapat