Creasoup

Farmaskop - İlaç ve Sağlık Profesyonellerinin Dergisi

6 Eylül 2011, Salı 18:29

MSD Türkiye’den yurt dışına üst düzey bir yönetici ataması daha

MSD Türkiye’de Dış İlişkiler Direktörü olarak görev yapan Dr. Murat Aşık Ağustos ayından itibaren EEMEA (Doğu Avrupa, Orta Doğru ve Afrika) Bölgesi “Bölgesel Sağlık Politikası Lideri” olarak görevine devam edecek.

Dr. Aşık’ın sorumlulukları arasında, sorumlu olduğu bölgede bulunan 84 ülkede Sağlık Teknolojisi Değerlendirmesi (HTA) politikaları ve, hastaların yenilikçi ilaçlara erişimindeki sorunların çözümüne dair politika önerilerine liderlik etmek ve bu çabaları desteklemek yer alacak.

Amerikan Şirketler Derneği (ABFT)’nin Yönetim Kurulu Üyesi olan ve Yabancı Sermaye Derneği (YASED) bünyesinde de özellikle Fikri Mülkiyet Hakları alanında çeşitli çalışmalarda bulunan Dr. Murat Aşık aynı zamanda MSD Türkiye’de Kriz/Vaka Yönetimi Takımının koordinatörlüğünü de üstleniyordu.

Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi mezunu olan Aşık aynı üniversitenin İç Hastalıkları Ana Bilim Dalı’nda uzmanlık eğitimini tamamladı. 2009 yılında Sabancı Üniversitesi’nda Executive MBA eğitimini bitiren. Murat Aşık, 2003 yılında MSD ailesine katılmadan önce çeşitli devlet ve özel hastanelerde Medikal Direktör, Acil Servis ve Yoğun Bakım Ünitesi Sorumlusu ve İç Hastalıkları Uzmanı olarak görev yapmıştı.


SİZ DE YORUM YAPIN

Önceki yazıyı okuyun:
GSK’dan sporda dopingle mücadeleye destek

GSK, Londra'da yapılacak 2012 Olimpiyatları'nın "Resmi Laboratuar Hizmetleri Sağlayıcısı" oldu. GSK ayrıca, Dünya Anti-Doping Kuruluşu ile uzun vadeli bir anlaşma...

Kapat