Creasoup

Farmaskop - İlaç ve Sağlık Profesyonellerinin Dergisi

7 Mayıs 2012, Pazartesi 19:04

MEMEDER ve Pembe Hanım, Şanlıurfa ve Gaziantep’de halkı bilgilendirecek

Kadınlarda sık görülen meme ve over kanserleri hakkında toplumsal bilinci artırmak ve bu hastalıklarla mücadele edenlere destek vermek için çalışmalar yürüten Meme Sağlığı Derneği (MEMEDER) ve “Pembe Hanım” Kanserli Hasta ve Yakınlarıyla Dayanışma Derneği, Şanlıurfa ve Gaziantep’te halka açık ücretsiz konferanslar düzenleyecek. Anneler Günü kapsamında düzenlenecek olan konferanslarda, uzman hekimler meme ve over kanserleri hakkında detaylı bilgilendirme yaparak katılımcıların sorularını yanıtlayacak.

Şanlıurfa Belediyesi Konferans Salonu’nda 8 Mayıs Salı günü düzenlenecek olan ilk konferansın açılışında, MEMEDER Başkanı Sema Gülez ve Pembe Hanım Derneği Kurucu Üyesi Asuman Yazmacı konuşacak. Acıbadem Üniversitesi Tıp Fakültesi Genel Cerrahi Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Neslihan Cabioğlu’nun “Meme Sağlığı ve Meme Kanseri”, Harran Üniversitesi Tıp Fakültesi Kadın Doğum Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Hakan Camuzcuoğlu’nun “Jinekolojik Sağlık ve Over Kanseri” başlıklı sunumlarının ardından MEMEDER Yönetim Kurulu Üyesi Oya Kösemen ile “Hastalık ve Tedavi Deneyimleri” paylaşılacak ve katılımcıların soruları cevaplandırılacak.

Gaziantep Konukoğlu Hastanesi Konferans Salonu’nda 9 Mayıs Çarşamba günü düzenlenecek olan ikinci konferansın açılış konuşmalarını da MEMEDER Başkanı Sema Gülez ve Pembe Hanım Derneği Kurucu Üyesi Asuman Yazmacı gerçekleştirecekler. Konferansta, Acıbadem Üniversitesi Tıp Fakültesi Genel Cerrahi Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Neslihan Cabioğlu, “Meme Sağlığı ve Meme Kanseri” ve Gaziantep Üniversitesi Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Alper Sevinç “Jinekolojik Sağlık ve Over Kanseri” konulu sunum yapacak. MEMEDER Yönetim Kurulu Üyesi Oya Kösemen ile “Hastalık ve Tedavi Deneyimleri” paylaşılacak, ardından katılımcıların soruları cevaplandırılacak.


SİZ DE YORUM YAPIN

Önceki yazıyı okuyun:
Kartal Koşuyolu ve Yedikule’de gerçekleştirilen akciğer nakilleri başarılı oldu

Kartal Koşuyolu Yüksek İhtisas E.A. Hastanesi ile Yedikule Göğüs Hastalıkları ve Göğüs Cerrahisi E.A. Hastanesi'nde son günlerde ardışık akciğer nakilleri...

Kapat