Creasoup

Farmaskop - İlaç ve Sağlık Profesyonellerinin Dergisi

22 Mayıs 2012, Salı 18:08

Meme kanseri hastaları için “Hasta Okulu”

Amerikan Hastanesi Genel Cerrahi Bölümü, Meme Sağlığı ve Hastalıkları Bölümü, önümüzdeki Cumartesi günü (26 Mayıs 2012) meme kanseri hastalarını hastalıkları konusunda bilinçlendirmek amacıyla bir konferans düzenliyor.

Amerikan Hastanesi‘nce yapılan duyuruda, “Meme Kanseri Hastaları İçin Hasta Okulu” ismini taşıyan konferansın “Meme Kanseri ile Yaşam” başlıklı ilk bölümünde, meme kanserinin genetik temelleri ile ilgili bilgilerin verilmesinin ardından hastaların beslenmeleri konusunda nelere dikkat etmeleri gerektiği, rehabilitasyon ve doğru sütyen seçimi gibi konuların ele alınacağı belirtiliyor.

Duyuruda, “Meme Kanseri Tedavisi” başlıklı ikinci oturumda ise; tedavide kullanılan cerrahi, onkolojik ve radyoterapi yöntemlerinin yanı sıra meme kanserli hastaların sahip oldukları plastik cerrahi seçenekleri konusunda da bilgi aktarımının gerçekleştirileceği ifade ediliyor. Konferansın, “Meme Kanseri ve Kadın Kimliği” isimli üçüncü ve son oturumunda ise, hastalığın sosyal ve cinsel hayatı etkileyen boyutunun ele alınacağı görülüyor.

Ücretsiz etkinlik konusunda daha fazla bilgi ve LCV için 444 3 777 telefon ya da lcv@amerikanhastanesi.org e-posta adresi üzerinden Amerikan Hastanesi Kurumsal İletişim Bölümü ile bağlantı kurabilirsiniz.


SİZ DE YORUM YAPIN

Önceki yazıyı okuyun:
Avrupa Pediatrik Dermatoloji Derneği Başkanlığı’na bir Türk hekim seçildi

İstanbul'da düzenlenen 11. Avrupa Pediatrik Dermatoloji Derneği (European Society for Pediatric Dermatology) Kongresi'nde Prof. Dr. Ümit Ukşal dernek başkanı seçildi.

Kapat