Creasoup

Farmaskop - İlaç ve Sağlık Profesyonellerinin Dergisi

22 Mayıs 2012, Salı 17:12

Avrupa Pediatrik Dermatoloji Derneği Başkanlığı’na bir Türk hekim seçildi

6-19 Mayıs tarihlerinde İstanbul’da düzenlenen 11. Avrupa Pediatrik Dermatoloji Derneği Kongresi’ne (European Society for Pediatric Dermatology) dünyanın farklı bölgelerinden 500 dermatolog ve pediatrist katıldı. Kongre süresince çocuk cilt hastalıklarının tanı ve tedavisindeki gelişmeler tartışıldı.

Kongrede Avrupa Derneği Yönetim Kurulu tarafından yapılan başkanlık seçiminde İngiltere, Almanya, Fransa, Hollanda, İspanya, İtalya, Belçika, İsviçre, Sırbistan, Yunanistan temsilcileri de yer aldı. Seçim sonucunda, Türkiye’de Pediatrik Dermatoloji eğitiminin Avrupa standartlarına ulaşması için önemli katkıları ve çabaları olan Prof. Dr. Ümit Ukşal, oy birliği ile dernek başkanlığına seçildi.

Bu seçimle Türkiye ilk kez bu Avrupa Derneğine 2 yıl süreyle başkanlık yapma hakkını kazanmış oldu. Bu sonuç kongreye katılan Türk hekimleri tarafından büyük sevinçle karşılandı.


SİZ DE YORUM YAPIN

Önceki yazıyı okuyun:
Spektrum II, ilaç sektörünü eczacılarla biraraya getiriyor

PTMS tarafından düzenlenen ve ilaç sektörüyle eczacıları bir araya getiren Spektrum toplantılarının ikincisi 6-7 Haziran'da düzenleniyor.

Kapat