Creasoup

Farmaskop - İlaç ve Sağlık Profesyonellerinin Dergisi

7 Temmuz 2011, Perşembe 18:14

Medipol Üniversitesi’nden hemşire adaylarına yüzde 100 burs

İstanbul Medipol Üniversitesi, yeni öğrenim yılında da fırsat eşitliğinin izini sürüyor. 2011-2012 öğrenim yılında farklı burs seçenekleriyle her öğrenciye yüzde 25 ile yüzde 100 arasında değişen burs olanağı sunan üniversite, Sağlık Bilimleri Fakültesi Hemşirelik Bölümü öğrencilerinin hepsine yüzde 100 burs verecek.

Sağlık sektöründeki deneyimini, uzman akademik kadrosunun desteğiyle eğitimle birleştiren üniversite, toplumun sağlık ile ilgili temel sorunlarını ve bu alandaki nitelikli insan gücü ihtiyacını göz önüne alarak, ideal hemşireler yetiştirmeyi amaçlıyor. Tedavi edici ve rehabilitasyona yönelik her türlü sağlık hizmetinin uygulanmasında sağlık ekibinin diğer elemanları ile koordineli olarak çalışabilecek hemşireler yetiştirmek kararlılığıyla hareket eden üniversite, meslek hayatında uzmanlaşmaya odaklı hemşireler yetiştirmeyi bir borç bilerek geleceğin hemşirelerine sunduğu yüzde 100 burs olanağıyla eğitimde fırsat eşitliğinin kapısını açıyor.

Geleceğin hemşirelerine yüzde 100 burs sağlayan İstanbul Medipol Üniversitesi’nin diğer bölümlerine uyguladığı yüzde 25 burs olanağının da gözden kaçmaması gereken çok önemli bir adım olduğunu vurgulayan İstanbul Medipol Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sabahattin Aydın konuyla ilgili olarak,

“Türkiye’de eğitim maliyetleri çok yüksek, özellikle uygulamaya dayalı tıp, eczacılık, diş hekimliği gibi sağlık bölümlerinde. Vakıf üniversitelerinin bu bölümler için belirlediği ücret aslında maliyeti karşılamaya bile yetmiyor. İstanbul Medipol Üniversitesi olarak sağlık alanındaki yatırımlarımızdan edindiğimiz deneyimle öğrencilerimize eğitim kolaylığı sağlıyoruz.”

açıklamasında bulundu.


SİZ DE YORUM YAPIN

Önceki yazıyı okuyun:
Prof. Dr. Osman Müftüoğlu ‘Yaşasın Hayat’ı Medical Park’a taşıdı

Hasta segmentini genişletmeyi amaçlayan Medical Park, kişiye özel tıp anlayışıyla Türkiye'de ekol haline gelen Prof. Dr. Osman Müftüoğlu ile önemli...

Kapat