Creasoup

Farmaskop - İlaç ve Sağlık Profesyonellerinin Dergisi

27 Haziran 2013, Perşembe 09:50

Maliye Bakanlığı’ndan eczacılara tebliğ

Maliye Bakanlığının yayınladığı tebliğe göre, 01 Temmuz 2013 tarihi itibarıyla mobil POS cihazı kullanan ticari işletmeler mevcut yazarkasalarını ‘akıllı yazarkasalarla’’ değiştirmeleri gerekiyor.

Tüm Eczacı İşverenler Sendikası’nın yaptığı açıklamaya göre;

Konu hakkında görüş aldığımız Gelir İdaresi Başkanlığı Ödeme Kaydedici Cihazlar Şube Müdürlüğü, eczanelerimizin de bu kapsamda değerlendirildiğini ve mobil POScihazı kullanan eczanelerimizin de 01 Temmuz 2013 tarihinden itibaren ‘akıllı yazarkasa’ almak durumunda olduğunu bildirmiştir.

Mevcut Yazar kasalarımız 31/12/2015 tarihini geçmemek üzere malî hafızaları doluncaya kadar kullanabilecek olup, 1 /ocak /2014 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere, malî hafızaları dolan ödeme kaydedici cihazlara, yeni malî hafıza takılmayarak hurdaya çıkarılacaktır.

 TEİS olarak eczanelerimizin mobil POS cihazlarını eczane sınırları içinde kullandığını ve aynı anda yazarkasa fişi verebildiğini  bu yüzden de bu tebliğden muaf tutulmamız gerektiğini Maliye Bakanlığı’na  iletmiş olup, herhangi bir mağduriyet yaşanmaması için Bakanlık nezdinde girişimlerimiz devam etmekte olup, gelişmeleri en kısa sürede siz değerli üyelerimizle paylaşacağımızı bilgilerinize sunarız.


SİZ DE YORUM YAPIN

Önceki yazıyı okuyun:
Enerji içecekleri kalp spazmı yapıyor

Turgut Özal Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde görevli Uzman Dr. Nevzat Çizmeci, özellikle gençler arasında kullanımı giderek artan enerji içeceklerinin okullarda satılmasının...

Kapat