Creasoup

Farmaskop - İlaç ve Sağlık Profesyonellerinin Dergisi

3 Kasım 2010, Çarşamba 13:34

Lilly’den “Diyabet Sohbetleri”

Türkiye’de Sağlık Bakanlığı, Diyabet Hemşireliği Derneği ve Türkiye Diyabet Vakfı’nın işbirliği ve Lilly İlaç’ın desteğiyle hayata geçirilen ‘Diyabet Sohbetleri’ eğitim programı, diyabetlilerin yaşam kalitesinin artırılmasını ve hastalıklarını yönetme konusunda deneyim kazanmalarını hedefliyor. Program kapsamında sunulan “Sohbet Haritaları” eğitim kiti aracılığıyla, hastalarla sağlık çalışanları arasında interaktif bir ortam yaratarak bilgi paylaşımına olanak sağlanıyor.

Diyabet hastaları ve ailelerini, hastalık hakkında bilgilendirmeyi hedefleyen Lilly İlaç, 14 Kasım Dünya Diyabet Günü etkinlikleri çerçevesinde 5-6-7 Kasım 2010 tarihlerinde İstanbul’da Cevahir Alışveriş Merkezi ve Optimum Outlet ve Eğlence Merkezi’nde, Ankara’da ANKAmall Alışveriş Merkezi’nde ve İzmir’de Agora Alışveriş Merkezi’nde ‘Diyabet Sohbetleri’ standı kuracak. Standlarda görev yapacak olan Diyabet Hemşireliği Derneği üyesi ve “Diyabet Sohbetleri“ eğitmeni hemşireler, ‘Sohbet Haritaları’ üzerinden diyabetli hastalar ve ailelerinin hastalıkla ilgili bilgi alabilmelerini, sözel ve görsel öğrenme deneyimine katılmalarını ve deneyimlerini paylaşabilmelerini sağlayacak.  
  
Diyabet Sohbetleri hakkında
Diyabet Sohbetleri eğitimi, sağlık eğitiminde dünya çapında bir otorite olan Healthy Interactions firmasınca hazırlanan ve 2008 yılında Uluslararası Diyabet Federasyonu’nun işbirliği ve Lilly İlaç’ın desteğiyle ilk kez İngiltere’de hayata geçirilerek hızla tüm dünyada uygulanan küresel bir eğitim programıdır. Bugüne kadar 90 ülkede 31 farklı dilde binlerce diyabet hastasına ulaşan program, Türkiye’de Mart 2009’da Sağlık Bakanlığı, Diyabet Hemşireliği Derneği ve Türkiye Diyabet Vakfı’nın işbirliği ve Lilly İlaç’ın desteğiyle hayata geçirildi. Ülke çapında 250’ye yakın hemşire eğitimlerini tamamlayarak, bulundukları hastanelerde 3–10 kişilik hasta gruplarıyla çalışmalara başladı. Bugüne kadar “Diyabet Sohbetleri” Eğitimi Türkiye’nin farklı şehirlerinde 1600’e yakın hastaya ulaştı. 
 

SİZ DE YORUM YAPIN

Önceki yazıyı okuyun:
Bilim İlaç Türkiye’yi temsil etti

28 Ekim'de Brüksel'de gerçekleştirilen CSR Europe İşletme 2020 etkinliğinde Türk iş dünyasını Bilim İlaç temsil etti. 70 global şirket ve...

Kapat