Creasoup

Farmaskop - İlaç ve Sağlık Profesyonellerinin Dergisi

4 Eylül 2013, Çarşamba 10:25

Lilly Türkiye’den yurtdışına atama

Lilly Medikal Direktörü Suna Avcıl, Türkiye’nin de içinde bulunduğu TMEA – CIS Bölgesi Medikal ve Ruhsatlandırma Kıdemli Direktörü görevine atandığı bildirildi.

Hacettepe Tıp Fakültesi’nde eğitimini tamamlayan ve iş hayatına 1995 yılında ürün müdürü olarak ilaç sektöründe başlayan Suna Avcıl, 2002 yılında Marka Müdürü olarak Lilly’ye katıldı. Bugüne kadar Satış ve Pazarlama Departmanında farklı   pozisyonlarda çalışan, Altı Sigma Kara Kuşak ve İK, Eğitim ve Geliştirme Direktörü görevleri de dahil Türkiye ve Avrupa’daki çeşitli fonksiyonlarda liderlik yapan Avcıl, 2010 yılından bu yana Lilly Türkiye Medikal Direktörü görevini yürütüyordu.

Suna Avcıl yeni görevinde, TMEA-CIS Bölgesindeki ülkelerin (Türkiye, Ortadoğu, Afrika ve Bağımsız Devletler Topluluğu) medikal iş süreçlerinden ve ilaç geliştirme aktivitelerinden sorumlu olacaktır.


SİZ DE YORUM YAPIN

Önceki yazıyı okuyun:
Hayvanlardan bulaşabilecek 320 bin virüsün keşfi bekleniyor

Yeni bir çalışma hayvanlarda dolaşan yüz binlerce bilinmeyen virüs olduğunu gösteriyor. İnsanları enfekte eden çoğu virüs yabani hayat kaynaklı. Yeni araştırmalar...

Kapat