Creasoup

Farmaskop - İlaç ve Sağlık Profesyonellerinin Dergisi

5 Aralık 2008, Cuma 16:41

“KV Risk Modeli” doktorların cep telefonunda

T.C. Sağlık Bakanlığı’nın desteğiyle bir araya gelen, konusunda uzman beş tıp derneği ve Pfizer’in koşulsuz katkıları ile başlatılan "Kalbinizi koruyun. İçinde sevdikleriniz var" kampanyası kapsamında doktorlara yönelik yeni bir uygulama başlatıldı.

Uygulama, beş tıp derneğinin ortaklaşa hazırladığı "KV Risk Ölçüm Modeli’nin" tamamını doktorların cep telefonlarına indirmelerini sağlayarak hastalarının 10 yıllık koroner arter hastalığı, inme ve geçici iskemik ataklar dâhil tüm kalp ve damar hastalıklarını geçrime riskini hesaplayabilmelerine imkân veriyor.

Kalp ve damar hastalıklarını önlemek, bu nedenden kaynakları ölümleri azaltmak amacıyla, Sağlık Bakanlığı’nın desteğiyle bir araya gelen Türk Kardiyoloji Derneği, Türk İç Hastalıkları Uzmanlık Derneği, Türk Nöroloji Derneği, Türkiye Endokrinoloji ve Metabolizma Derneği ve Türk Hipertansiyon ve Böbrek Hastalıkları Derneği’nin Pfizer’in koşulsuz katkılarıyla başlattığı çalışma ile ilgili detaylar ve modelin cep telefonlarına indirilmesine yönelik açıklamalar www.kalbinizikoruyun.org sitesinden okunabilir.


SİZ DE YORUM YAPIN

Önceki yazıyı okuyun:
DiyabetTır Türkiye’de…

Dünya Diyabet Vakfı'nın liderliğinde ve Novo Nordisk'in katkılarıyla, 16 Aralık'ta İstanbul'a gelecek Diyabeti Değiştirmek tırı, diyabete ilişkin bilinç düzeyini yükseltmeyi...

Kapat