Creasoup

Farmaskop - İlaç ve Sağlık Profesyonellerinin Dergisi

5 Aralık 2008, Cuma 16:24

DiyabetTır Türkiye’de…

2006 yılında Danimarka’dan yola çıkan DiyabetTır, bugüne kadar aralarında Almanya, Hollanda, Fransa, ABD, Japonya, Yunanistan gibi ülkelerin de bulunduğu toplam 22 ülkeyi ziyaret etti. 15 Aralık’ta Yunanistan’dan Türkiye’ye giriş yapacak DiyabetTır, 16-20 Aralık tarihlerinda her gün saat 10:00-16:00 arasında İstanbul Cevahir AVM önünde halka açık olacak.

Tırın Türkiye’deki durağı İzmir olacak. 22-24 Aralık tarihlerinde Ege Üniversitesi önderliğinde İzmirlilerle buluşacak tır, ülkede bulunduğu süre içinde politikacılar, Sağlık Bakanlığı yetkilileri ve diyabetli ünlüler tarafından da ziyaret edilecek.

DiyabetTır içinde oluşturulacak dört köşe ile, diyabete karşı verilen mücadelede önem taşıyan temalar tanıtılacak. Bu kapsamda, ilk köşede doktorların kan şekeri ölçüm sonuçları değerlendirilirken ikinci köşede bugüne kadar diyabeti değiştirmek için yapılanlar anlatılacak. Üçüncü köşede  ise Türk Diyabet Vakfı aktiviteleri ziyaretçilerle paylaşılacak. Tır içerisinde oluşturulacak son köşe ise Çocuk Adolesan Diyabetikler Derneği’nden diyabetik çocukların anneleri ve www.diyabetiz.com üyesi genç diyabetikleri ağırlayacak.

 

 


SİZ DE YORUM YAPIN

Önceki yazıyı okuyun:
Sanofi-aventis’in yeni CEO’su görev başında

Sanofi-aventis Grubu'nun yeni CEO'su Chris Viehbacher, 1 Aralık 2008 itibariyle göreve başladı. 1960 doğumlu, Almanya ve Kanada vatandaşı Viehbacher, kariyerine...

Kapat