Creasoup

Farmaskop - İlaç ve Sağlık Profesyonellerinin Dergisi

16 Mart 2012, Cuma 16:16

Kuru göz sendromunun tedavisinde doğal gözyaşı desteği

Göz kuruluğu ya da diğer adıyla kuru göz sendromu, gözyaşı tabakası üretiminin eksik veya stabil olmamasından ya da gözyaşının çeşitli faktörlere bağlı olarak fazla buharlaşmasından dolayı gözde kuruluk belirtilerine yol açan bir durum. En sık görülen göz bozukluklarından biri olan göz kuruluğu, teknolojinin gelişmesi ve hava kirliliği nedeniyle sürekli artıyor.

Göz kuruluğunun ortaya çıkmasına; uzun süre bilgisayarda çalışma, araç kullanma, televizyon izleme, havası kuru ya da klimalı ortam ve sigara neden olabiliyor. Yetersiz gözyaşı üretimi, günümüzde özellikle de yoğun tempoda çalışanların karşılaştığı gözde yanma, batma, kaşıntı, yabancı cisim hissi, bulanık görme gibi rahatsızlıklara yol açıyor. Artalec Advanced, göz kuruluğuna karşı gözü yoğun olarak nemlendirerek göz yüzeyini koruyor.

Üretici firma Bausch+Lomb tarafından yayımlanan basın duyurusunda, doğal gözyaşında da bulunan bir maddeyi içeriğinde barındıran bu ürünün kullanımı ile herhangi bir yan eki oluşumu beklenmediği ve ürünün gözde bulanıklık yapmadığı belirtiliyor. Duyuruya göre ürün, göze zararlı olabilecek farklı bir koruyucu madde içermiyor. Lens kullananların lenslerini çıkartmadan rahatlıkla kullanabilecekleri ürün, gözde sağladığı nemli ortam sayesinde gün boyunca lens kullanımını kolaylaştırıyor. Firma, Artalec Advanced’ın, göz yüzeyini uzun süre nemli tutarak lazerli miyop/hipermetrop ameliyatları ve katarakt operasyonları gibi cerrahi girişimlerden sonra da göz doktorları tarafından tercih edildiğini belirtiyor.


SİZ DE YORUM YAPIN

Önceki yazıyı okuyun:
Yeryüzü Doktorları, Bakü’de psikiyatri hastalarını muayene etti

Yeryüzü Doktorları heyeti, Maştağa'da bulunan Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi'nde yatan kadın hastaları muayene ederek ilaçlarını verdi.

Kapat