Creasoup

Farmaskop - İlaç ve Sağlık Profesyonellerinin Dergisi

10 Şubat 2012, Cuma 17:34

Kifidis’den diyabetlilere özel gümüş-iyonlu çorap

Dünya Sağlık Örgütü (World Health Organization, WHO) dünya üzerinde yaklaşık 350 milyon diyabet hastasının bulunduğunu söylüyor ve Tip 2 diyabetin en hızlı yayılan kronik hastalık olduğu belirtiyor. Durum böyle olunca da birçok firma, hızla artış gösteren diyabet popülasyonunun hayatını kolaylaştıracak teknolojiler ve ürünler geliştirmeye çalışıyor.

1919 yılında ortopedik malzemeler üreten bir protez kliniği olarak hayata adım atan ve bugün onlarca mağaza ve binlerce satış noktası üzerinden müşterilerine ulaşan Kifidis de, diyabet hastalarına yönelik yenilikçi ürünlerine bir yenisini eklediğini duyurdu: Gümüş-iyonlu Diyabet Çorabı, “Silver-X”.

Firma duyurusunda, özel gümüş iplik teknolojisiyle üretilen bu çorabın, diyabet hastalığında, kan dolaşımı bozuklarının sebep olduğu sorunların tedavisinde destekleyici bir rol üstlendiğini belirtti. Çorabın, dikişsiz burun örgüsü ile ayak parmaklarında sürtünmeden kaynaklanan yaraları engellediğini belirten Kifidis, dokumasında kullanılan gümüş iyonlu iplik sayesinde de ter ve ayak kokusunu ortadan kaldırdığını ifade etti.

Firma, gümüş-iyonlu “Silver-X” diyabet çorabının termodinamik yapısıyla da ayağı yazın serin, kışın ise sıcak tutabildiğine dikkat çekiyor.


SİZ DE YORUM YAPIN

Önceki yazıyı okuyun:
2011’de 100 bin kişi evlerinden telefonla sağlık danışmanlığı hizmeti aldı

Türk Telekom ve Acıbadem Mobil Sağlık işbirliği ile ev telefonu üzerinden sunulan "Medikal Koçluk" ve "Acil Sağlık Hizmetleri", kullanıcılar tarafından...

Kapat