Creasoup

Farmaskop - İlaç ve Sağlık Profesyonellerinin Dergisi

14 Şubat 2014, Cuma 09:44

Kan uyuşmazlığı iğnesine fiyat düzenlemesi

Kamuoyunda “kan uyuşmazlığı iğnesi” olarak bilinen Anti-D immün globülinlerinin tedariğinde sıkıntı yaşanması üzerine, yapılan düzenlemeyle ürünün güncel kurdan fiyatlandırılması sağlandı.

Kamuoyunda “kan uyuşmazlığı iğnesi” olarak bilinen Anti-D immün globülinlerinin tedariğinde sıkıntı yaşanması üzerine, yapılan düzenlemeyle ürünün güncel kurdan fiyatlandırılması sağlandı.

Sağlık Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada, kamuoyunda “kan uyuşmazlığı iğnesi” olarak bilinen Anti-D immün globülinlerinin tedariğinde sıkıntı yaşanması üzerine bakanlık koordinatörlüğünde toplanan Fiyat Komisyonu tarafından yeni karar alındığı belirtildi.

Açıklamaya göre, Fiyat Komisyonu, yürürlükteki fiyat tebliğinin 5-ç maddesine göre fiyatlandırılan kan-plazma kaynaklı ürün gruplarının (IVIG ve albuminler) arasına Anti-D immün globülinlerinin de eklenmesine karar verdi.

İlgili karar gereği tedariğinde sıkıntı yaşanan  Anti-D immün globülinlerin güncel kurdan fiyatlandırılmasının sağlandığı bildirildi.


SİZ DE YORUM YAPIN

Önceki yazıyı okuyun:
FDA, iOS 8 “Healthbook” uygulaması için onay verdi

Bu senenin ilerleyen aylarında çıkması beklenen iOS 8, yenilikleriyle sağlığa da katkıda bulunacak. Yeni bir rapora göre Apple, iOS 8'e ekleyeceği...

Kapat