Creasoup

Farmaskop - İlaç ve Sağlık Profesyonellerinin Dergisi

13 Şubat 2014, Perşembe 15:35

FDA, iOS 8 “Healthbook” uygulaması için onay verdi

Bu senenin ilerleyen aylarında çıkması beklenen iOS 8, yenilikleriyle sağlığa da katkıda bulunacak. Yeni bir rapora göre Apple, iOS 8’e ekleyeceği bu “sağlıklı” işlev için kolları sıvadı!

New York Times’ın yeni keşfine göre Apple yöneticileri, geçtiğimiz ay ABD Gıda ve İlaç Dairesi (FDA) direktörleriyle tıbbi mobil uygulamaları konuşmak üzere bir araya geldi. Chip’in haberine göre; görüşmelerde işlemler ikinci başkanı Jeff Williams, yazılım teknolojisi başkan yardımcısı Bud Tribble ve Apple’ın devlet ilişkileri departmanından tıp doktoru Michael O’Reilly gibi üst düzey Apple çalışanları yer aldı. FDA görüşmelerinin detayları açıklanmasa da yeni ortaya çıkan iOS 8 raporuyla birlikte, Apple’ın bir sonraki iOS güncellemesinde sağlık izleme işlevlerini sunacağını tahmin edebiliyoruz.

Healthbook adındaki uygulamanın iOS 8’le beraber gelmesi bekleniyor. Bu uygulama, 9to5Mac’in kaynaklarına göre fitness bilgilerini izliyor ve topluyor. Passbook’a benzer bir arayüze sahip olduğu söylenen uygulama, dijital biletler ve kuponlar yerine atılan adımları, yakılan kalorileri ve yürünen kilometreleri kaydediyor; kaç kg verdiğinizi hesaplıyor. Bu tür işlevler, Nike’ın FuelBand SE kol bandı ve Fitbit Force gibi giyilebilir teknolojilerle şu an rahatlıkla elde edilebiliyor.

Healthbook raporunda ilgi çeken bir başka detay ise iWatch’ın bu uygulamayı kan basıncı, kalp ritmi, sıvı alma seviyesi (bunu nasıl yapacağı bilinmiyor) gibi bilgilerle zenginleştireceği.


SİZ DE YORUM YAPIN

Önceki yazıyı okuyun:
GSK’ya BMA Bölgesi’nden sorumlu yeni Genel Müdür

Yakın tarihte yapılandırılan GlaxoSmithKline (GSK)’nın yeni operasyon bölgesi MENA/CIS oluşumuna paralel olarak,şirketin bölge yönetiminde önemli bir atama gerçekleşti. GSK Ortadoğu...

Kapat