Creasoup

Farmaskop - İlaç ve Sağlık Profesyonellerinin Dergisi

13 Şubat 2014, Perşembe 15:14

GSK’ya BMA Bölgesi’nden sorumlu yeni Genel Müdür

Yakın tarihte yapılandırılan GlaxoSmithKline (GSK)’nın yeni operasyon bölgesi MENA/CIS oluşumuna paralel olarak,şirketin bölge yönetiminde önemli bir atama gerçekleşti. GSK Ortadoğu ve Afrika Liderlik Takımı’nda Aşı Bölge Direktörü olarak görev yapan Serkan Yağcıoğlu,  Ukrayna ile Beyaz Rusya, Moldova ve Ermenistan’dan oluşan BMA Bölgesi’nden sorumlu Genel Müdür oldu.

2014 yılında, Ortadoğu ve Bağımsız Devletler Topluluğu’ndaki operasyonlarını yeniden düzenleyerek,  Orta Doğu, Kuzey Afrika, Orta Asya ve Ukrayna’dan oluşan MENA/CIS isimli yeni bir bölge oluşturan GSK’nın global yapılanmasında Türk yöneticilerinsorumlulukları artıyor.

Serkan Yagcioglu1

Yönetim değişikliği kapsamında GSK Ortadoğu ve Afrika Liderlik Takımı’nda Aşı Bölge Direktörü olarak görev yapan Serkan Yağcıoğlu, 1 Mart 2014 tarihinden geçerli olmak üzere;  Ukrayna ile Beyaz Rusya, Moldova ve Ermenistan’dan oluşan BMA Bölgesi’nden sorumlu Genel Müdür olarak görev yapacak. 2007 yılında GSK’da Resmi İlişkiler ve Ruhsatlandırma Birimi Direktörü olarak başlayan Yağcıoğlu, 2009 yılında Onkoloji, Aşı ve Pazara Erişim Direktörlüğü – İş Grubu Birim Direktörlüğüne terfi etti.

2012 yılında ise Orta Doğu ve Afrika (MEA) Aşı Bölge Direktörü olarak MEA LiderlikTakımı’na katılan Yağcıoğlu, Boğaziçi Üniversitesi Kimya Mühendisliği’nden mezun. Yüksek lisansını Bilgi Üniversitesi’nde tamamlayan Yağcıoğlu, GSK’ya katılmadan önce Johnson&Johnson, Lundbeck ve Sandoz’da farklı pozisyonlarda görev aldı.


SİZ DE YORUM YAPIN

Önceki yazıyı okuyun:
Hap kamera PillCam sayesinde kolonoskopi kolaylaşıyor

Amerikan Gıda ve Sağlık Dairesi (FDA) PillCam Colon adı verilen hap büyüklüğünde bir kamerayı yutulabilen bir kamerayı onayladı. Hap kamerayı yuttuğunuzda...

Kapat