Creasoup

Farmaskop - İlaç ve Sağlık Profesyonellerinin Dergisi

29 Ağustos 2013, Perşembe 11:00

Kalbini karnından çıkardılar

Çin’de kalbi göğüs kafesi dışında doğan bir genç, geçirdiği ameliyat sonrası artık normal yaşayabilecek.

Daily Mail haberine göre Çin ‘in Henan bölgesinde yaşayan 24 yaşındaki Huang Rongming, doğuştan gelen bir hastalığa muzdarip. Kalbi göğüs kafesi dışında olan Huang, doğduğundan beri bu hastalığın yarattığı komplikasyonlar yüzünden neredeyse yatağa bağlı yaşıyordu. Kalbi korumasız olduğu için beline gelecek en ufak bir darbede bile ölebilecek Huang, azıcık hareket etse bile nefessiz kalıyor ve morarıyordu.

AMELİYAT İLE SONA EREN ÇİLE

Her 1 milyon doğumdan 5’inde görülen bu sendromda doğan çocukların bir çoğu, doğumdan bir süre sonra hayatlarını kaybediyor. Bu güne kadar yaşaması bir mucize olan Huang’ın yapılan kontroller sonrası 200,000 yuan tutan bir ameliyat sonrası sağlığına kavuşabileceği belirtildi. Medya’da başlatılan kampanya sonrası bu para 6 günde toplandı ve 10 saat süren amelyat sonrası Huang’ın 24 yıldır çektiği çile sona erdi. Doktorlar Huang’ın rahatça yaşayabileceğini ve normal insanların yapabildiklerini yapabileceğini belirtiyorlar.


SİZ DE YORUM YAPIN

Önceki yazıyı okuyun:
Doktorlar kenti terk ediyor

Nüfusu 1 milyondan fazla olan Şanlıurfa'ya giden doktorlar kısa sürede kenti terk ediyor. Kaçışın ardında 5 neden sıralanıyor: Doktora şiddette...

Kapat