Creasoup

Farmaskop - İlaç ve Sağlık Profesyonellerinin Dergisi

Kadın sağlığı İstanbul'da tartışılacak 9 Kasım 2012, Cuma 15:06

Kadın sağlığı İstanbul’da tartışılacak

2. Asya Endometriozis Konferansı, 16-17 Ekim 2010 tarihlerinde Çin’in başkenti Şangay’da tıp camiasının yoğun ilgisi ile düzenlenen 1. Asya Endometriozis Konferansı’nın devamı olarak İstanbul’da 9-11 Kasım 2012 tarihlerinde düzenlenecek. Düzenleyici kurul tarafından yayımlanan duyuruda, konferansın amacının, kadınların karşılaştığı en ciddi rahatsızlıklardan biri olan ve her on kadından birinde görülen endometriozis hastalığını ve bu hastalıkla ilgili güncel gelişmeleri multidisipliner bir çerçevede enine boyuna tartışarak, Asya’da bir uzlaşma oluşturmak ve bu konferansın iki yılda bir farklı Asya ve civar ülkelerde organize edilerek gelenekselleşmesini sağlamak olduğu belirtiliyor. Konferans‘ın başkanlığını İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’nden Prof. Dr. Engin Oral yürütüyor.

“Endometriozis Cerrahisinde Mükemmellik” kursunun 10 Kasım Cumartesi günü Memorial Şişli Hastanesi’nde

İlk Asya Endometriozis Konferansı’na Asya ülkeleri dışında da büyük ilgi gösterildiğine değinilen duyuruda; A.B.D, Almanya, Avustralya, Belçika, İngiltere, İtalya, Yunanistan dâhil olmak üzere 16 farklı ülkeden katılımcıların Konferans’a kayıt olduğu belirtiliyor. İnternet aracılığıyla toplanan bilimsel çalışmalar ile katılacak hekimlere kongrede aktif olarak çalışmalarını sunma fırsatının tanındığı, toplanan 70 bilimsel çalışmanın Bildiri Değerlendirme Komitesi tarafından incelenerek en iyi 10 bildirinin kongre bilimsel programında yer almasının sağlandığı da belirtiliyor. Toplanan ve kabul edilen bilimsel çalışmaların, endometriozis alanında yayın yapan en prestijli dergi olan “Journal of Endometriosis”in özel sayısında yayınlandığına dikkat çekiliyor. Duyuruda, Konferans oturumlarının internet üzerinden canlı yayınlanacağı ve tüm dünyadan ücretsiz olarak takip edilebileceğine vurgu yapılıyor.

Toplantıya Türkiye’den 42, yurtdışından ise 14 bilim adamının konuşmacı olarak katılarak, bilgi birikimlerini ve deneyimlerini katılımcılarla paylaşacağı ifade ediliyor. Duyuruda, Belçika Kraliyet Akademisi Tıp Bölümü üyesi Prof. Dr. Jacques Donnez ve Uludağ Üniversitesi’nden Prof. Dr. Gürkan Uncu’nun direktörlüğünde konferans kapsamında gerçekleştirilecek, “Endometriozis Cerrahisinde Mükemmellik” kursunun 10 Kasım Cumartesi günü Memorial Şişli Hastanesi’nde düzenleneceğine yer veriliyor.

Kongre ile ilgili tüm detaylara ace-2012.org adresinden ulaşabilirsiniz.


SİZ DE YORUM YAPIN

Önceki yazıyı okuyun:
Bausch + Lomb’a yeni Pazarlama Müdürü
Bausch + Lomb’a yeni Pazarlama Müdürü

Amerikan göz sağlığı markası Bausch + Lomb'un Türkiye Vision Care Pazarlama Müdürü Kıvılcım Erdoğan oldu.

Kapat