Creasoup

Farmaskop - İlaç ve Sağlık Profesyonellerinin Dergisi

27 Şubat 2012, Pazartesi 17:19

Kablosuz sağlık hizmetlerinin yaygınlaşması için önemli işbirliği

Qualcomm‘un bir iştiraki olan Qualcomm Life Inc. ve kendi uluslararası cihazdan-cihaza (machine to machine, M2M) merkezi aracılığıyla Brüksel’de bulunan Orange Business Services geçtiğimiz Perşembe günü (23.02.2012), Qualcomm Life 2net Platformunda sağlık personeli ile milyonlarca hastanın sorunsuz bir şekilde iletişim kurabilmeleri ve çeşitli kronik hastalıklar için güvenli uzaktan izlemeyi aktif hale getirmek için Avrupa’da Orange Business Services’ın M2M bağlantı hizmetlerini kullanacağını duyurdu.

Qualcomm Life Genel Müdürü ve Başkan Yardımcısı Rick Valencia,

“Orange Business Services ile yapılan bu önemli işbirliği ve onların bağlantı hizmetlerinin kullanılması, bizim 2net Platformunun belgelenmesi ve Qualcomm Life’ın Avrupa pazarında boy göstermesi gibi amaçlarımıza ulaşmamız için önemli bir kilometre taşı.”

dedi ve şu şekilde devam etti;

“Orange Business Services ile bizim çabamız, Avrupa’da ki 2net müşterilerinin desteğini aktifleştirmek ve Avrupa’da milyonlarca insanın acı çektiği kronik hastalıkları yönetmek ve hatta yok etmek için kablosuz sağlık hizmetlerinin ivme kazanmasını sağlamak.”

Orange Business Services Enterprise Line Başkan Yardımcısı Anne-Marie Thiollet,

“Qualcomm Life’ın Orange’ı seçme kararı bizim 220 ülkede ve bölgede benzersiz hizmet sunan M2M servislerimizin kalitesini ortaya koyuyor. Sadece M2M için tahsis edilmiş 200’den fazla uzmanı, 2,5 milyon aktif M2M bağlantısı ve Kuzey Amerika’da bir destek takımı ile Orange Business Services, dünyanın dört bir yanına mobil teknolojiler kullanarak özellikle sağlık alanında yenilikçi çözümler ve hizmetler ulaştırmayı görev ediniyor. M2M alanında güçlü bir stratejiyle donatılmış temel uzmanlıkları bir araya getiriyoruz ve bugün bunu Qualcomm Life’a sunmaktan mutluluk duyuyoruz.”

dedi.

Orange Sağlık Genel Müdür Yardımcısı Thierry Zylberberg,

eSağlık Orange için stratejik açıdan da büyüyen bir alan. Biz Qualcomm Life ile birlikte çalışarak diğer eSağlık çözümlerine katkı sağlamaktan mutluluk duyuyoruz. Bu, geniş bir nüfus için uygun fiyatlı, gelişmiş sağlık hizmetlerine erişimin nasıl sağlandığına güzel bir örnektir.”

ifadelerini kullandı.

Qualcomm Life tarafından geliştirilen 2net Platformu ve Hub için hazırlana tanıtım videosunu aşağıda bulabilirsiniz.

Qualcomm Life, 27 Şubat–1 Mart tarihleri arasında gerçekleştirilen GSMA Mobil Dünya Kongresi 2012’de (GSMA Mobile World Congress, MWC) Fira de Barcelona 8. Salon 8B53 Standında 2net Platformu’nu ve Hub’ını sergileyecek.


SİZ DE YORUM YAPIN

Önceki yazıyı okuyun:
Yeryüzü Doktorları Gazze’ye gitti

Ekip, 10 gün boyunca Gazze'de bulunan Şifa ve Nasser Hastaneleri'nde tedavi ve ameliyatlar gerçekleştirecek.

Kapat