Creasoup

Farmaskop - İlaç ve Sağlık Profesyonellerinin Dergisi

6 Ekim 2011, Perşembe 13:35

Jérôme Silvestre Zentiva Başkanı olarak atandı

Sanofi’nin İber Yarımadası (İspanya ve Portekiz) faaliyetlerinden sorumlu olan Jérôme Silvestre, 1 Ekim 2011 itibariyle Zentiva’nın Başkanı olarak göreve başlayacak. Zentiva Başkanlık görevini Silvestre’e devredecek olan Dr. Rob Koremans ise bundan böyle Paris’te Sanofi’nin Global Eşdeğer Stratejisi ve Geliştirmeden Sorumlu Kıdemli Başkan Yardımcısı olarak görev yapacak.

Prag’da görev yapacak olan Jérôme Silvestre, Batı, Doğu ve Orta Avrupa ile birlikte Türkiye ve Rusya’da faaliyet gösteren Zentiva’yı yönetecek.

Sanofi’ye 1987 yılında katılan Silvestre, Grup bünyesinde Kanada Genel Müdürlüğü, Asya ve Avustralya Kıdemli Başkan Yardımcılığı ve Güney Asya Kıdemli Başkan Yardımcılığı gibi çeşitli üst düzey görevlerde bulundu. Jérôme Silvestre, Pasteur Merieux Connaught bünyesinde Strateji ve Global Pazarlama Kıdemli Başkan Yardımcısı olarak da görev yapmıştı.

Silvestre, Lyon’da (Fransa) Kimya Fakültesi’nden mezun olduktan sonra, Houston Üniversitesi’nde (Texas) fiziksel ve teorik kimya alanında doktora yaptı. Doktora sonrası çalışmalarına, New York’ta Cornell Üniversitesi’nde devam etti. Ayrıca Fransa’da Lyon Yüksek Ticaret Okulu’nda Genel Finans Yönetimi alında da eğitim aldı.


SİZ DE YORUM YAPIN

Önceki yazıyı okuyun:
81 ilden 300 eğitimci ve sağlıkçı, çocuklar için 10 ekim’de Ankara’da buluşuyor

Çocuk Endokrin Derneği, Milli Eğitim ve Sağlık Bakanlığı işbirliği ile 60.000 okulda diyabet ve şişmanlık eğitimi başlatılıyor.

Kapat