Creasoup

Farmaskop - İlaç ve Sağlık Profesyonellerinin Dergisi

5 Ekim 2011, Çarşamba 19:59

81 ilden 300 eğitimci ve sağlıkçı, çocuklar için 10 ekim’de Ankara’da buluşuyor

“Türkiye Diyabet Kontrol Programı” çerçevesi ve “Çocukluk çağında diyabetin önlenmesi, bakım ve tedavisinin geliştirilmesi” temel amacı ile Milli Eğitim Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı ve Çocuk Endokrinoloji ve Diyabet Derneği tarafından yürütülen, Sanofi tarafından koşulsuz desteklenen “Okulda Diyabet Programı” (ODP) çerçevesinde 10 Ekim 2011 tarihinde Ankara Dedeman Otel’de 81 ilden öğretmen ve sağlıkçı biraraya gelecek.

Diyabetli çocukların yaşam koşullarını iyileştirmeye ve çocuklarda şişmanlığın önlenmesine dönük “Okulda Diyabet Programı” projesiyle ilgili düzenlenecek bu buluşmada Sağlık Bakanı Prof. Dr. Recep Akdağ ve Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer’in de katılımcı olarak yer almaları bekleniyor.

Etkinlik programında, ODP Proje Koordinatörü Prof. Dr. Şükrü Hatun’un, Çocuk ve Adolesan Diyabetikler Derneği Başkanı Prof. Dr. Hülya Günöz’ün, Çocuk Endokrinlojisi ve Diyabet Derneği Başkanı Prof. Dr. Peyami Cinaz’ın, Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Abdullah Bereket’in ve Dr. Sami Ulus Çocuk Hastanesi Endokrin Klinik Şefi Doç. Dr. Zehra Aycan’ın konuşmacı olarak katılacağı bilgisine yer veriliyor. Ayrıca, Sağlık Bakanlığı Diyabet ve Obezite Koordinatörü Doç . Dr. Serdar Güler’in de bir konuşma yapacağı belirtiliyor.


SİZ DE YORUM YAPIN

Önceki yazıyı okuyun:
Ferring İlaç ve Çocuk Nefroloji Derneği’nden “Mutlu Sabahlar Resim Yarışması”

Ferring İlaç'ın koşulsuz katkılarıyla, Çocuk Nefroloji Derneği tarafından düzenlenen "Mutlu Sabahlar Resim Yarışması" çocuklara resim yoluyla kendilerini ifade etme fırsatı...

Kapat